7
4
2
1
0

Türkiye’de güzel şeyler de olmuyor değil, onlardan bir tanesi de dünyada yalnızca 3 tane olan ve bir tanesi de İzmir’de bulunan Türkiye Uzay Kampı. Hem çocukların hem de yetişkinlerin uzayla ilgili interaktif simülasyonlar kullanıp iletişim, takım çalışması ve liderlik alanında eğitim aldıkları kampta, katılımcılar, uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörler kullanabiliyorlar. 

12 Haziran 2000’de eğitim ve eğlence merkezi olarak İzmir’de açılan Uzay Kampı Türkiye, bu zamana kadar 55’ten fazla ülkeden 185 bine yakın öğrenciye ev sahipliği yapmış. Ege Serbest Bölgesi’nde ESBAŞ tarafından işletilen Uzay Kampı Türkiye dünyadaki üçüncü; Ortadoğu, Güneydoğu Avrupa ve Batı/Orta Asya’da bulunan tek uzay kampıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da tanınan uzay kampını ziyaret ederek gezme fırsatı yakaladık ve kurumun halkla ilişkiler müdürüne merak edeceğinizi düşündüğümüz bazı sorular sorduk.

Bizim açımızdan oldukça ufuk açıcı geçen bu ziyaret, umarım yukarıda izleyeceğiniz video ile sizin için de geçerli olur. İyi seyirler dileriz.

7
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
4
2
1
0