Yastık Altında Duran Galaxy S4 Yandı! Yastık Altında Duran Galaxy S4 Yandı! Microsoft, Apple'dan Fazla Telefon Sattı Microsoft, Apple'dan Fazla Telefon Sattı Xiaomi'den 13 Dolara Akıllı Bileklik! Xiaomi'den 13 Dolara Akıllı Bileklik!
Pocket Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? İnternette gezinirken çok güzel bir makale gördünüz ama oldukça da uzun, sonra okurum dediğiniz ama sonrasında adını hatırlayamadınız. Bu yüzden ziyan olan yazıları toplasak sanırız bir ansiklopedi olur. Artık bu sorunu çözecek çok güzel bir uygulama ile karşınızdayız. Pocket!

 Pocket Nedir?

Programı kullanmak ise çok basit, getpocket.com sitesinden bir üyelik alıp, web tarayıcınız aracılığı ile ekleyebilirsiniz. Sonra gittiğiniz herhangi bir yerden bu siteye giriş yapıp ulaşmak istediğiniz dökümanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bizim ilgimizi çeken ise bu uygulamanın android ve iOS uygulaması. Programı indirip tabletlerimize veya telefonlarımıza kuruyoruz. Üyelik bilgilerimizi giriyoruz ve artık her şey hazır. İnternette bir yazı okuyorsunuz, güzel de bir yazı ama acil bir işiniz çıktı çıkmak zorunda kaldınız, hemen “add to pocket” yaparak yazının geri kalanını tabletten ya da telefonunuzdan yolda giderken de okuyabilirsiniz. Aynı şey bilgisayarınız için de geçerli tabi ki. Telefonunuzda ya da tabletinizdeki bir yazıyı pocket’e atıp eve gidince bilgisayar başında tekrardan okuyabilirsiniz.

 Nasıl Kullanılır?

Program iOS’ta, pocket uygulamasına girildikten sonra “how to save” sekmesinden safari mobile’i seçerek kullanılıyor. Daha sonra zaten safari sizi yönlendiriyor. Androidde ise sitenin linkini paylaş’a bastıktan sonra çıkan pocket ikonuna tıklayak kolayca kaydedebilirsiniz. Bilgisayarınızda ise pocket’in bazı tarayıcılar için olan eklentilerini kurabilir ya da linki kopyalayıp getpocket.com adresinizdeki “save a url” kısmına yapıştırabilirsiniz. Zaten telefonunuzda ve tabletinizde kolayca okunabilecek hale getirilecektir o yazı pocket tarafından.

Kısacası pocket oldukça basit ve bir o kadar da işe yarar bir uygulama. Artık pocket sayesinde okumayı daha çok seveceksiniz.
  Pocket Uygulamasını İndir
Pocket

Bu Konuyla İlgili Diğer Yazılar Facebook Sayfası Nasıl Büyütülür? WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır Foursquare'in Logosu ve Uygulaması Değişiyor! İtiraf Uygulaması: Awkward! Samsung Galaxy S6 Nasıl Olacak? Ünlülere Özel Facebook Uygulaması: Mentions
Bakmadan Geçmeyin! x
Xiaomi'den 13 Dolara Akıllı Bileklik!