1000 Beygir Gücündeki Canavar Araç Jeep Gladiator: Hennessey Maximus

18
7
3
3
2
1000 Beygir Gücündeki Canavar Araç Jeep Gladiator: Hennessey Maximus
Hennessey adlı modifiye ekibi, Jeep'in pickup modeli Gladiator'ı elden geçirerek aracı adeta bir canavara dönüştürdüler. Ortaya çıkan 1000 beygir gücündeki canavarın sürüş testini YouTube üzerinden paylaşan ekip, aracın yalnızca sınırlı sayıda üretileceğini belirtiyor.

Tanıtıldığı ilk günden beri pickup segmentindeki en dikkat çeken araçlardan biri olan Gladiator, geçtiğimiz günlerde bir modifiye ekibi olan Hennessey’in eline geçmişti. Araçlara yaptıkları çılgın eklemelerle bilinen ekip, Gladiator’a yaptıkları işlemlerden sonra ortaya çıkan canavarın sürüş testini YouTube hesapları üzerinden paylaştılar.

Ekip, Hennessey Maximus 1000 adını verdikleri Jeep markalı aracın çıkış gücünü 1000 beygir gücüne çıkardıklarını belirtiyor. Aracın 6.2 litlerik Hellcat V8 motorunu güçlendirmek için büyük çaba sarf eden Hennessey, çıkış gücü 1000 beygir olan aracın tork değerini ise 1264 Nm’ye yükselterek inanılmaz bir iş ortaya koymuş.

Jeep Gladiator: Hennessey Maximus 1000 sürüş testi:

Aracı baştan aşağı yenileyen Hennessey, araçta yeni radyatörlere, yakıt enjeksiyon sistemine ve paslanmaz çelikten yapılmış egzozlara yer vermiş ve aracı 8 ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi ile eşleştirmiş. Aracın süspansiyon sisteminde de değişiklikler yaparak 150 milimetre yukarı yükselten ekip, aracın off-road tekerlekleri ile birlikte her koşula uygun bir hale gelmesini sağlamış.

Gövdesi ve tasarımı da orijinal araçtan farklılık gösteren Hennessey Maximus 1000, yeni tamponlar ve yenilenen logo gibi küçük estetik dokunuşları da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca araçta bulunan 37 inç tekerlerin yanı sıra King amortisörler ve yükseltilmiş ön ve arka akslar bulunuyor, bu eklentiler sayesinde aracın yol tutuşu da optimum düzeye çıkarılmış durumda. Aracın içerisine gelecek olursak da tamamen özelleştirilmiş, elmas dikişli deri döşemeler bizleri karşılıyor.

Jeep Gladiator: Hennessey Maximus 1000, 200.000 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Aracı almak isteyenlerinse acele etmesi gerekiyor çünkü firma, bu özel tasarım araçtan yalnızca 24 adet çıkaracağını açıkladı. Ayrıca bir Hennessey Maximus 1000’in üretiminin yaklaşık olarak 4 ay sürdüğü de belirtiliyor.

Kaynak : https://www.motor1.com/photo/4543927/seeing-the-1000-hp-jeep-gladiator-maximus-in-action-is-intimidating/
18
7
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
18
7
3
3
2