• Anasayfa
  • Otomobil
  • Dodge Charger, 1500 HP'lik Özel Üretim Modeliyle Sergilendi

1500 Beygirlik Gerçek Canavar Özel Üretim Dodge Charger Sergilendi

48
13
3
3
3
SpeedKore, ismini vermediği bir müşterisine özel olarak ürettiği Dodge Charger otomobilini SEMA Show'da sergiledi. Otomobil 1500 beygir gücüne sahip olmasının yanı sıra çift turboşarjla adeta bir canavar.

Bu hafta SEMA Show'da tanıtılan yeni Dodge Charger, 2019 Dodge Charger Pursuit polis aracına dayanıyor ancak ancak Charger Pursuit'in tüm motorlarından daha güçlüsüne sahip. SpeedKore, sedan Amerikan otomobilini tek başına geliştirdi ve şimdiye kadar yaptıklarını bir adım öteye taşıdı.

Dodge Charger'ın kalbinde 6.2 litrelik Hemi V8 motor yer alıyor. Ancak Speedkore, Hellcat veya Demon'daki gibi tek süperşarj kullanmak yerine çift turboşarj kullandı. Sonuç: 1,525 beygir gücüne sahip bir canavar ortaya çıktı. Motor yeterince güçlü olmasına rağmen, bu güç 4 tekere Hellraise Performance şanzımanla iletiliyor.

dodge charger motor

SpeedKore oldukça etkileyici motoru ve güç aktarma bileşenlerinin yanı sıra, karbon fiber üretimindeki uzmanlığından da yararlanarak, Dodge Charger'ı mat ve sağlam görünen tasarımla ortaya çıkardı.

Tasarımı eleştiri toplayan ve pek beğenilmeyen yeni Charger, fuarın en güzellerinden biri olmasa da performansıyla en iddialı araçlardan biri. Ancak 1500 beygirlik canavar, kardeşinin 65. doğum gününü kutlamak için gizli bir müşteri tarafından yaptırıldı.

dodge charger

SpeedKore'nin ismi verilmeyen bir müşteriye özel olarak ürettiği Dodge Charger'ı piyasaya sürülmeyecek ve otomobil bundan sonraki fuarlarda sergilemeyecek.

dodge charger 1500 hp

Kaynak : https://carbuzz.com/news/1500-hp-dodge-charger-makes-challenger-demon-look-tame
48
13
3
3
3
Emoji İle Tepki Ver
48
13
3
3
3