342 Beygirlik 2020 Model Audi A5 Tanıtıldı: O Artık Bir Dizel

32
3
2
0
0
2020 model yeni Audi A5, görsel olarak yaşadığı değişime ek olarak yakıt tipinde de değişiklikler yaptı. Yeni A5’ler benzinli değil dizel olacak.

Audi, geçtiğimiz günlerde yıllar sonra A4 ailesini güncellemeye karar vermişti. Şimdi de A5 ailesi yeni ve gençleştirilmiş bir seriyle karşımızda. Audi A5, 2020 yılında Coupe, Cariolet ve Sportback modelleriyle gelecek. Audi’ye göre A5 artık ‘her zamankinden daha çekici’ ancak bunun yargısını size bırakıyoruz. 

Audi A5: LED far, daha çok LED far

audi a5

A5’lerin hangi modelini alırsanız alın araç LED farlarla geliyor. Ne kadar çok para verirseniz LED’leriniz de o kadar gelişiyor. Opsiyonel olan matriks LED ön farlar ve sıralı arka farlar, daha da pahalı olan bir opsiyonda lazer ön farlar ile geliyor, arka farlar da araç açılıp kapandığında afilli şekilde yanıp sönüyor. 

Aracın en ayırt edici değişikliği ise yeşil rengi. Araçları illa yeşil olarak almanız gerekmiyor, 11 farklı renk seçeneği daha var. Ayrıca araçların yapıları da hafifçe de olsa farklı. Daha agresif görünen S versiyona ek olarak Audi A5 Cabriolet de damla şekilli tavana sahip olacak. 

Audi A5, iç tasarım konusunda daha önce tanıtılmış olan Audi A4 ile benzer değişikliklere ev sahipliği yapıyor. Güncellenmiş 10,1 inçlik MMI bilgi sistemi, eski modellerdeki düğmenin yerini alıyor. Volkswagen Grubu’nun MIB3 platformundan faydalanan sistem daha fazla işlemci gücüne sahip. Böylece daha akıcı bir performans sergiliyor. Daha önce olduğu gibi bu modelde de 12,3 inçlik dijital gösterge ekranına ‘Audi Sanal Kokpit’ adı verildi. 

Aracın üç farklı dış tasarım paketi bulunuyor. Bunlar Standart, Advanced ve S olarak adlandırılıyor. Her tasarım birbirinden oldukça farklı.

Audi A5, dört farklı motorla geliyor

audi a5

Audi A5, motor seçenekleri açısından ise dört farklı motor seçeneğine sahip olacak. Bu araçların her biri orta sınıf hibrit sistem motorlar olacak. En temel modelde aracın motor gücü 161 beygir olacak. Altı silindirli 3.0 litrelik modelde ise motor gücü 342 beygiri buluyor. Araçların hızı ise elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış durumda. Coupe ve Sportback modelleri, 100 km/s hıza 5 saniyeden kısa sürede çıkıyor. 

Audi’nin S5 modeli benzinli olacak. Benzinden dizele geçiş yapılan TDI S4, S6 ve S7 modelleri de Avrupa yollarına çıkacak. 

Yenilenen A5/S5, bu sonbaharda piyasaya sürülecek. A5 Edition One modeli Sportback ve Coupe modelleri de kapsayacak. En düşük motor gücü ise 188 beygir olacak. Siyah hatlı S Line dış kaplama da seçilebilir olacak. Bu kaplama için Daytona Grisi, Kuantum Grisi ve District Yeşili seçenekleri tercih edilebilecek. Aracın iç kısmında ise Selection ve S Line paketleri tüketicilere sunulacak alternatifler olacak. 

En ucuz A5’in fiyatı ise Avrupa’da 42,900 Euro olacak. Bu model, A5 Coupe 40 TFSI modeli olacak. 

Kaynak : https://www.motor1.com/news/369277/2020-audi-a5-s5-revealed/
32
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
32
3
2
0
0