• Anasayfa
  • Uzay
  • 2029 Yılında Kuyruklu Yıldızın Çarpmasıyla Dünya'nın Yok Olacağı Doğru mu?

2029 Yılında Kuyruklu Yıldızın Çarpmasıyla Dünya'nın Yok Olacağı Doğru mu?

0
0
0
0
0
2029 Yılında Kuyruklu Yıldızın Çarpmasıyla Dünya'nın Yok Olacağı Doğru mu?
Uzun zamandır 2029 yılında 67P isimli kuyruklu yıldızın Dünya'ya çarpacağı ve dünyanın yok olmasına neden olacağı haberleri gündemde. Peki bu haberler ne kadar gerçeği yansıtıyor?

Hemen hemen her yıl dünyanın yok olma ihtimaline ilişkin gerçekleşebilecek uzay olaylarıyla ilgili haberleri duyuyoruz ve NASA başta olmak üzere birçok kuruluş bu konuyla ilgili raporlar paylaşıyor. Bu yıl da 2029 yılında 67P isimli kuyruklu yıldızın Dünya'ya çarpacağı ve böylelikle dünyadaki yaşamın biteceğine ilişkin haberler gündeme geldi.

İlk etapta ortaya çıkan bilgiye göre NASA, Rosetta sondasını tüm kuyruklu yıldızlar arasından 67P isimli kuyruklu yıldıza göndermişti çünkü bu kuyruklu yıldızın dünyaya çarpma ihtimalini merak ediyordu ve ardından bu kuyruklu yıldızın %2.7 ihtimalle dünyaya çarpacağı söylenmişti ancak NASA'nın internet sitesindeki bilgiler böyle bir şeyin olmadığını gösteriyor.

NASA'nın internet sitesinde Dünya'ya karşı risklerin listelendiği bölümde bu tarz bir bilgi paylaşılmamış ayrıca da Torino Ölçeği'nde bir göktaşının dünyaya çarpma ihtimali şimdilik %0 olarak listelenmiş. Böylelikle NASA haberi yalanlayan bir açıklama paylaşmasa da NASA'daki bilgilere göre bu haber doğruluk payı taşımıyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0