25. James Bond Filminin Çekimlerinde Hayranları Heyecanlandıran Aston Martin Detayı

12
6
3
0
0
Onlarca yıldır devam eden aksiyon filmi serisi James Bond'un en karakteristik özelliklerinden biri de muazzam arabalar kullanması. Serinin 25. filmi, eskilere dönmeye karar vermiş olacak ki, 80'lerden tanıdığımız Aston Martin V8 Vantage geri döndü.

Bir kült haline gelmiş James Bond'un BMW'lerden Lotus'lara, Aston Martin'lere kadar birçok farklı araba kullandığını biliyoruz. Fakat içlerinden en ünlüsü ise, 1964 yapımı Goldfinger filminden gümüş renk Aston Martin DB5. Daniel Craig'in oynadığı son filmlerde de cameo olarak gözüken araba, oldukça "eski". Ancak yapımcılar daha çok nostalji istemiş görünüyor.

(Aston Martin DB5 ve James Bond rolüyle Sean Connery)

Norveçli bir haber sitesi olan Dagbladet, yeni James Bond filminin çekimlerini gördüğünü ve Aston Martin V8 Vantage Series II'nin Norveç'in Atlantik kıyısı boyunca bir araba yakalama sahnesinde bulunduğunu söylüyor. Sıkı Bond izleyicileri bilecektir ki bu araba, 70'ler ve 80'lerde Timothy Dalton'ın Bond olduğu zamanlarda kullanılan bir arabaydı.

(Aston Martin V8 Vantage ve James Bond rolüyle Timothy Dalton)

Dagbladet'in yayınlamış olduğu fotoğraflar ve videoda da görülebileceği üzere, Aston Martin V8 Vantage, Toyota Land Cruiser ve Range Rover Sport'un da içinde olduğu bir takipte görünüyor. Aynı zamanda sahnedeki Aston Martin, Timothy Dalton'ın kullandığı araçla aynı plakaya (B549 WUU) sahip. Bu durum, Bond'un tamamen elektrikli bir Aston Martin Rapide kullanacak olmasının yanı sıra V8 Vantage'i de yüksek ihtimalle göreceğimiz anlamına geliyor.

Bir sonraki James Bond filminin, serinin 25. filmi olması nedeniyle daha nostaljik görünebileceği söylentiler arasında. Bununla beraber konunun özelinde pek bir şey bilinmese de Daniel Craig'in James Bond olarak geri döneceği, Rami Malek'in de kötü adam rolünü üstleneceği kesin.

Mevzubahis videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.autoblog.com/2019/06/08/bond-25-aston-martin-v8-vantage-series-ii/
12
6
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
6
3
0
0