3D Baskı İle Silah Üreten Gence İki Yıl Hapis Cezası

0
0
0
0
0
3D Baskı İle Silah Üreten Gence İki Yıl Hapis Cezası
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle, hayatımızda büyük bir yer kaplamış durumda. Geçtiğimiz günler içinde 3D Kalp (3 Boyutlu Kalp) sayesinde bir bebeğin hayatının kurtulması buna iyi bir örnek olabilir. Fakat ara sıra bunun olumsuz ve eksi yönlerini de görebiliyoruz. 3D baskıyla üretilen bir silah, tartışma konusu olmuştu. Bu durum insanların 3D hakkındaki düşüncelerini değiştirmiş olabilir.
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle, hayatımızda büyük bir yer kaplamış durumda. Geçtiğimiz günler içinde 3D Kalp (3 Boyutlu Kalp) sayesinde bir bebeğin hayatının kurtulması buna iyi bir örnek olabilir. Fakat ara sıra bunun olumsuz yönlerini de görebiliyoruz. 3D baskıyla üretilen bir silah, tartışma konusu olmuştu. Bu durum insanların 3D hakkındaki düşüncelerini değiştirmiş olabilir.

28 yaşındaki Japon Yoshimoto Imura, 3D baskıyla üretmiş olduğu ve adını Zig Zag olarak belirlediği silahı, halka açık bir alanda kullanmış olup, bunun videosunu Youtube kanalında paylaşmış ve tepkileri üzerine çekmişti. Paylaşmış olduğu bu videoda, yapımı kendine ait olan 3D silahın kısa aralıklarla ateşlendiği ve sorunsuz bir şekilde ateş aldığı gözüküyordu. Bu videoya ilişkin olarak Japon yetkilileri Yoshimoto Imura’nın 2 yıl hapis cezası ile yargılandığı haberi bizlere ulaştı.

Japon yetkililerinin, bu olayın ardından yapmış olduğu bir açıklamaya göre Yoshimoto Imura’nın almış olduğu cezanın bir örnek niteliği taşıdığını ve buna benzer olaylarla tekrar karşılaşmamaya etken olabileceğini düşünüyor. Japon genç ise, böyle bir yasal yaptırımdan bilgisi olmadığını söyleyerek kendini savunmaya çalışsa da şuan için hakkında çıkarılan hapis kararı devam ediyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0