3D Yazıcıyla Üretilen ve Espri Yapabilen Oyuncak: CogniToys

0
0
0
0
0
3D Yazıcıyla Üretilen ve Espri Yapabilen Oyuncak: CogniToys
​Elemantal Path isimli ekip tarafından geliştirilen bu dinozor, çocuklarla iletişime geçerek sorulan sorulara cevap verebiliyor.
Elemantal Path isimli ekip tarafından geliştirilen bu dinozor, çocuklarla iletişime geçerek sorulan sorulara cevap verebiliyor.

Geçen yıl IBM’in organize ettiği uygulama geliştirme yarışmasını kazanarak Watson’ı kullanma hakkını kazanan ekibin geliştirdiği CogniToys, 3D yazıcı yardımıyla üretiliyor. Çocuklar bu dinozorla sohbet edebiliyor, merak ettiği soruları sorarak cevap alabiliyorlar.

Cihazla iletişime geçebilmek için üzerindeki tuşa basmanız yeterli. Konuşmasında en ince detaylara kadar inen dinozor, sorulan sorulara esprili bir şekilde dahi cevap verebiliyor. Soruları karşısındaki çocuğa göre yanıtlayan oyuncak dinozor, bu sayede kendisini de geliştiriyor.

Dinozorla konuşan çocuğun ailesi ise bulut tabanlı sistem üzerinden aralarındaki iletişimi eş zamanlı olacak şekilde takip edebiliyor. Ayrıca oyuncağın vereceği cevaplar da düzenlenebiliyor.

99 dolarlık bir etiket fiyatı olan oyuncak, kasım ayından itibaren son kullanıcılara ulaştırılacak. CogniToys’un Kickstarter sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0