Uygun Fiyatlı 3D Yazıcı: Flux

1
0
0
0
0
Bu haberimizde yine bir Kickstarter projesinden bahsedeceğiz. Projenin konusu ise 3 boyutlu yazıcı. Ancak bu 3D yazıcıyı diğerlerinden ayıran birçok özelliği bulunuyor.
Bu haberimizde yine bir Kickstarter projesinden bahsedeceğiz. Projenin konusu ise 3 boyutlu yazıcı. Ancak bu 3D yazıcıyı diğerlerinden ayıran birçok özelliği bulunuyor. Bildiğimiz gibi 3D yazıcılar ülkemizde ütopik bir durumda. Hem fiyatının fazlalığı hem de çok yaygın olmaması bizlerin 3D yazıcılara ulaşmasını zorlaştırıyor.

Ancak Kickstarter'da bağış bekleyen "Flux" projesi, 3D yazıcılarla ilgili bütün zorlukları ortadan kaldıracak gibi duruyor. Zaten Kickstarter'daki bir projenin iyi olup olmadığını, kaç günde ne kadar bağış topladığından az çok anlayabiliyoruz. Lafı dolandırmadan Flux'a geçelim.

Flux'u hepimizin bildiği 3D yazıcılardan ayıran bazı özellikler var. Bu özelliklerin en başında 3D yazmanın yanında, lazer kesici ve 3D tarayıcı olması geliyor. Saniyede 100 mm'ye kadar tazım yapabilen Flux, bu yazım sırasında ısınmaması için 3 adet soğutma motoru  kullanıyor. Kendi mobil uygulamasından da veri oluşturabilen Flux'un fiyatına gelelim. Zaten en can alıcı kısım burada başlıyor. 599 dolarlık bir bağış yaptığınızda, proje tamamlandığında ürün evinize kargolanıyor. Aynı zamanda yanında 1 adet 500g'lık PLA adı verilen baskı materyali de gönderiliyor. Tabi 2000 dolar verip Flux'un metal versiyonuyla birlikte 3 adet PLA'yı da satın alma şansınız da var.

3D yazıcıların bu kadar küçülüp fiyatlarının düşmesi bir hayli sevindirici. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0