Super Hızlı 3D Yazıcı: Gizmo 3D

0
0
0
0
0
Super Hızlı 3D Yazıcı: Gizmo 3D
Avusturalyalı bir şirket, süper hızlı bir 3D yazıcının duyurusunu yaptı. Yazıcının adı Gizmo 3D. Bu inanılmaz derecede hızlı yazıcı, baskı yaparken sıvı reçine kullanarak baştan aşağıya hiç ara vermeden 6-7 dakika içinde baskıyı tamamlıyor.
Avusturalyalı bir şirket, süper hızlı 3D yazıcının duyurusunu yaptı. Yazıcının adı Gizmo 3D. Bu inanılmaz derecede hızlı yazıcı, baskı yaparken sıvı reçine kullanarak baştan aşağıya hiç ara vermeden 6-7 dakika içinde baskıyı tamamlıyor. Baskı işlemi başlarken ilk başta sıvı reçineden bir tabaka oluşturruyor. Daha sonra yavaş yavaş kayarak üste doğru çıkıyor.

Bu işlemi gözlerken insana sanki bilgisayar ortamında yapılan bir animasyonmuş gibi geliyor ama aşağıdaki videoda görebildiğiniz üzere gerçek. Bu teknik ile basılan 3 obje, 5 inç x 3 inç büyüklüğünde. Daha önce de dediğim gibi yazıcının bu objeleri basması sadece 6 dakika alıyor. Gizmo 3D’nin yaratıcısı Kobus Toit, yazıcının tüm detaylarını gizli tutuyor. Bu sırları açıklamak Kickstarter’daki kampanyasının Eylül ayında bitmesini bekliyor. Bağış toplama kampanyası bittiğinde ise ürünün en basit versiyonu 2,500 dolar, en gelişmiş versiyonu da 6,000 dolardan tüketiciyle buluşacak.
Kaynak : Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0