• Anasayfa
  • Yaşam
  • Kirpileri Öldüresiye Döven 2 Polise Hapis Cezası

ABD'de 8 Kirpiyi Öldüresiye Döven 2 Polis, Hapis Cezasına Çarptırıldı

83
4
2
2
1
ABD'de 8 kirpiyi öldüresiye döven polisler, suçlarını itiraf ettikten sonra mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, her iki polisin de hapis ve para cezasına çarptırılmasına karar verse de daha sonra bu cezalar hafifletildi.

ABD'nin Maine eyaletinde görevli iki polis memuru, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında hayvana şiddet konusunda çığır açmış, 8 kirpiyi öldürene kadar dövdükleri için tutuklanmıştı. 28 ve 31 yaşlarındaki iki cani için verilecek ceza sonunda belli oldu. 

Mahkeme, Addison Cox ve Michael Rolerson adındaki iki polis memurunun ilk önce görevden alınmasına karar verdi, ardından da ikisini de para ve hapis cezasına tabi tuttu. 

Verilen ceza, polisler gazi statüsünde olduğu için hafifletildi

kirpi katilleri

Bugüne kadar hayvanlara karşı yapılan zulüm din, dil veya coğrafya fark etmeksizin dünyanın dört bir yanında görülebiliyor. İnsanların ne kadar canileşebileceğinin sınırı olmadığı bu dünyada ise olay, yapılan şiddete karşı verilen cezada bitiyor. 

Geçtiğimiz Ağustos ayında ABD'nin Maine eyaletinde yaşanan söz konusu olay, mahkemeye taşınınca hayvan severler bu duruma karşı umutlanmıştı ancak 8 kirpiyi döverek öldüren iki caninin aldığı ceza, kimseyi mutlu etmedi.

Mahkeme, toplamda 8 kirpiyi öldürdüklerini itiraf eden iki polisi ilk önce görevden aldı ve daha sonrasında her birini toplamda 270 gün hapis cezasına, 1000 dolar da para cezasına çarptırdı. Ne yazık ki her iki polis de aktif gazi statüsünde olduğu için ikisinin de psikolojisinde anormallik olabileceğini düşünen savcılık, bu cezayı sadece 20 güne indirdi.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/maine-police-officers-porcupines-jail-b1886286.html
83
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
83
4
2
2
1