• Anasayfa
  • Sektörel
  • Acer, AMD işlemcili İki Yeni Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

Acer, AMD İşlemcili İki Yeni Dizüstü Bilgisayarı Nitro 5 ve Swift 3'ü Duyurdu

18
2
1
1
0
Acer, AMD'nin Ryzen serisi işlemcilerinden güç alan iki yeni dizüstü bilgisayarını duyurdu. Acer'ın oyuncu dizüstü bilgisayarlarından olan Nitro 5 ve şık ve ince tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Swift 3'ün AMD işlemcili versiyonlarının en kısa sürede raflardaki yerini alması bekleniyor.

Acer, dizüstü bilgisayarlarında Intel'e bağlı kalmak istemiyor. Dizüstü konusunda kullanıcıların takdirini toplamayı başarabilen Acer, iki yeni dizüstü bilgisayarını duyurdu. Yeni Acer Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarı ve yeni Swift 3'ü duyuran şirket, bu dizüstü bilgisayarlarında AMD'nin Ryzen serisi işlemciler kullanacak.

Acer'ın bu iki modeline daha yakından bakmak gerekirse Swift 3, 14 inç ekrana sahip olacak. Entegre grafiklerin kullanılacağı dizüstü bilgisayarda AMD Ryzen 7 3700U işlemci kullanılacak. 180 derece açılabilen ekrana sahip olan Swift 3'ün ağırlığı 3.2 kilogram, kalınlığı da sadece 1.8 santimetre olacak. 

Oyunsever kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen Acer Nitro 5 ise 15.6 inç boyutlu bir ekrana sahip olacak. Ekranın çözünürlüğü ise 1080p. 2.3 Ghz hıza sahip olan dört çekirdekli AMD Ryzen 7 3750H işlemcinin kullanıldığı Nitro 5, ekran kartı olarak da AMD Radeon RX 560X ile destekleniyor. Nitro 5'in sırtlanacağı yükü göz önünde bulunduran Acer, soğutma sistemine de önem vermiş durumda. Fan hızının, bilgisayarın sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlandığı CoolBoost teknolojisini de Nitro 5'e entegre etmiş olan Acer, bu sayede sistem sıcaklığını makul değerlerde tutmak istiyor. 

Acer'ın duyurmuş olduğu bu iki modelin ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor ancak Acer genel olarak ürünleri piyasaya sürmeden kısa bir süre önce tanıtım yapıyor. Bu da demek oluyor ki Acer'ın bu iki yeni modelini yakın bir süre sonra raflarda görebileceğiz.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/05/23/acer-nitro-5-swift-3-ryzen-mobile/
18
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
2
1
1
0