Acer'ın 4K Destekli Yeni Mini Bilgisayarı

0
0
0
0
0
Acer'ın yeni mini bilgisayarı neredeyse her yere taşıyabileceğimiz boyutta, ayrıca 4K desteği ile yüksek çözünürlükte görüntü çıkışı sağlayabiliyor.
Liquid X2 adındaki Android akıllı telefonu, Liguid Leap fitness takip cihazı, yeni tabletleri ve yeni dizüstü bilgisayarları tanıtan Acer, şimdi ise New York’ta ki World Trade Center’ın bir köşesinde  Revo One mini PC adındaki bilgisayarı tanıtılıyor.

Bilgisayarın boyutları, 4.19 x 4.19 x 6.1 inç ve Windows 8.1 ile çalışıyor. Cihazın en ilginç yanı ise gerçektende küçük bir güçle çalışıyor olması. Sadece bu özelliklerle kalmayan bilgisayar ayrıca HDMI ve Mini DisplayPort ile 4K görüntü çıkışı sağlayabiliyor.2014 yılında çıkarılmış olan son Mac Mini’ye benzeyen bu yeni bilgisayar, evde kullanabileceğimiz mükemmel bir cihaz olmuş gibi gözüküyor.

Intel Core i3 ya da Core i5 işlemciler ile konfigüre edilebilen bilgisayarın, harddiskler için 3 adet boş slotu bulunuyor. Cihazın harddiskleri, Mac Mini’nin aksine kullanıcılar tarafından kolayca sökülüp takılabilecek şekilde tasarlanmış. Harddiskler en fazla 2TB olabiliyor. 3 slotuda doldurduğumuzda cihazın en fazla kapasitesi 6TB olabiliyor.Bilgisayarın arkasında ise, 2 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0, Ethernet, HDMI 1.4 ve Mini Display Port çıkışları bulunuyor. Ayrıca cihazın üst tarafında SD kard slotu bulunuyor. ( SD kard girişi ile birlikte cihaz sanki bozuk para atabileceğimiz kumbaralara benzemiş )Revo One’nın yapabileceği fakat Mac Mini’nin yapamayacağı birkaç konudan bahsetmemiz gerekirse eğer, Revo One’ı Android veya iOS cihazlarımızla kontrol edebiliyoruz fakat Mac Mini’yi kontrol edemiyoruz. Ayrıca kendi bulut ağına bağlanarak telefonlarla dosya alışverişi yapabiliyoruz.Revo One’nın en düşük özellikleri, Intel Celerom 1.4GHz dual-core işlemci, 2GB RAM ve 60 GB SSD Harddisk ve Windows 8.1 ile birlikte 419 dolardan kullanıcıyla buluşacak. En yüksek özellikleri, Intel Core i5 2.2GHz işlemci, 8GB RAM, 2TB Harddisk ve Windows 8.1 ile birlikte 1,099 dolardan satışa sunulacak.
 
Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0