• Anasayfa
  • Yaşam
  • DC Comics, Gerçek Bir Sunucuyu Adalet Birliği’ne Katıyor

DC Comics, Gerçek Bir Korku Filmi Sunucusunu Adalet Birliği’ne Katıyor

8
3
3
2
1
Son yıllarda belki de en büyük patlamayı yapan kültür ürünleri, Amerikan çizgi romanlarına dayalı olan yapımlar oldu. Bu çizgi romanların en büyük üreticilerinden olan DC Comics, şimdi çizgi romanlarında bir program sunucusunu ağırlamaya çalışıyor.

Svengoolie adlı bir korku filmi sunucusu, DC Comics tarafından Adalet Birliği ile bir araya getirilmeye hazırlanıyor. ABD’de televizyon ekranlarında korku filmi tanıtımları, çeşitli komedi içerikleri, parodi şarkıları ve kendisine atılan plastik tavuklarıyla bilinen isim, önümüzdeki hafta çizgi romanlarda Adalet Birliği ile bir araya gelecek. 

DC, 16 Ekim’de bütün DC çizgi romanlarının sonuna, Svengoolie Meets the DC Universe adlı iki sayfalık bir hikaye ekleyecek. Bu etkinlik 4 hafta sürecek. Böylece ortaya bir hikaye çıkmış olacak. DC Comics’in yayıncılarından Dan Didio ve Svengoolie, konuyla ilgili olarak çeşitli açıklamalarda bulundu. 

svengoole

Didio’ya göre Svengoolie, DC evreni için gayet uygun bir karakter, hatta sadece kostümü bile yeterli duruyor. Didio, TV sunucusunu ‘DC’nin aradığı ve DC’nin istediği bir kahraman’ olarak tanımlarken “Bize göre orada, Svengoolie’nin MeTV’deki izleyicileri ve yarattığımız çizgi romanlar arasında çok fazla benzerlik vardı. Çok doğal geliyordu. DC’nin uzun bir korku çizgi romanları ve korku hikayeleri geçmişi var ve şovda üretip kullandıkları özellikleri de bir şekilde kahramanlarımızın hikayeleriyle karıştırmayı başardık. Svengoolie ile Adalet Birliği eğlenceli bulduğum bir karışım oldu ve bence beklenenden de iyi oldu” dedi.

Svengoolie sadece kostümüyle bilinmiyor. Genelde hazırcevap olan ve kelime esprileri yapan sunucu, hikayeye de bu şakalarını taşıyacak. Ayrıca plastik tavuklar hikayede büyük yer tutacak. 

Öte yandan bu  çizgi roman, gerçek bir kişinin çizgi romanlarda ilk defa karşımıza çıkışı değil. Daha önce Muhammed Ali ile Superman boks yapmış, Eminem ve Puınisher mafyayla çatışmış, Örümcek Adam ile Barack Obama takım çalışması yapmış, Mythbusters’in karşısına X-23 çıkmıştı. Yani sık sık gerçek karakterleri çizgi romanlarda görebiliyoruz. 

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/how-dc-comics-integrated-a-horror-movie-host-into-/1100-6470440/
8
3
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
8
3
3
2
1