Adobe, Creative Cloud Kullanıcılarını Eski Sürümler Konusunda Uyardı

7
2
2
0
0
Adobe, Creative Cloud Kullanıcılarını Eski Sürümler Konusunda Uyardı
Adobe, Creative Cloud abonelerini, eski sürümler konusunda uyaran bir e-posta gönderdi.

Yazılım şirketi Adobe, Creative Cloud abonelerine bir uyarı e-postası gönderdi. Şirket, gönderdiği e-postada, üçüncü parti uygulamalar tarafından ihlâl edilen potansiyel riskler konusunda kullanıcılarını uyardı. Adobe, CC uygulamalarını kullanan abonelerinin uygulamaları güncellemeleri gerektiğini söyledi. Twitter’da bir kullanıcının şikayetine cevap veren AdobeCare hesabı, kullanıcılarının CC uygulamalarının son iki sürümünü indirebileceğini söyledi.

Apple Insider’a açıklama yapan bir sözcü, “Adobe, son zamanlarda Creative Cloud uygulamalarının eski sürümlerini durdurmuş durumda. Bu sürümleri kullanan kullanıcılar ise artık lisanslı olmadıklarını belirten ve son yetkili sürümlerin nasıl indirileceğini anlatan rehberlerle bilgilendiriliyorlar” dedi. Ancak sözcünün söylediğine göre Adobe, üçüncü parti ihlalleri iddiası konusunda, devam eden davalar sebebiyle yorum yapamadı.

Adobe'dan, parasını ödediğim yazılımı kullanamayacağımla ilgili bir e-posta aldım. Sanırım üyeliğimi iptal ettirme zamanım gelmiş.

Şirket, hangi davanın bu uyarı postalarını göndermeye zorladığından bahsetmedi ancak Apple Insider’da yer alan habere göre Dolby, Adobe’u lisans anlaşmalarına uymadıkları iddiasıyla Mart 2018’de dava etmişti. Adobe, Dolby teknolojisi kullandığı ürünlerini, sözleşmeye bağlı olarak şirkete raporlamak ve telif ücreti ödemek zorunda.

Mahkeme dokümanlarına göre Dolby, Adobe’u herhangi ödeme yapmadan kendi teknolojilerini kullanmakla ve gerekli bilgiyi sağlamayı reddetmekle suçluyor. Adobe ise zamanında yaptığı bir röportajda Adobe’un, bu konudaki tanımlamalarını reddettiğini söylemişti.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/05/14/adobe-creative-cloud-older-apps-warning/
7
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
2
0
0