Apple'ın İkinci Bilgisayarı Apple 2'nin Tasarımı Akıllı Saate Uyarlandı

0
0
0
0
0
Kişisel bilgisayar terimini dilimize kazandıran Apple’ın 2. kişisel bilgisiyarı olan Apple II’nin tasarımını Apple Watch’ın tasarımıyla birleştirme fikri, Aleator777 isimli bir Apple hayranına ait.
Son zamanlarda evde kendin yap projeleri (DIY projects) oldukça yükselişte. Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da popüler olan bu projeler, sağlam kaynakları kullanarak oluşturulduğunda insanı şaşırtabiliyor.

Bildiğiniz üzere bugün itibariyle Apple Watch ön siparişe açıldı. Apple’ın ilk kurulduğu günlerden bu yana yapmış olduğu projeler arasında tasarım bakımından başarılı diyebileceğimiz bu cihaza farklı bir bakış açısı getirmişler.

Apple kurulduğu zamanlarda, şimdilerde olduğu gibi her yıl ürün tanıtmıyordu. Bu başarının sağlanmasında çok büyük rol oynayan bir cihaz varsa o da Apple II’dir. Kişisel bilgisayar terimini dilimize kazandıran Apple’ın 2. kişisel bilgisiyarı olan Apple II’nin tasarımını Apple Watch’ın tasarımıyla birleştirme fikri, Aleator777 isimli bir Apple hayranına ait.Çoğunluğu 3D yazıcı ile basılan bu ürünün tasarımı tamamen Apple II’ye ait. Tek farkı kolumuza takabiliyor olmamız. 1.8 inç’lik LCD ekranı ve 2W’luk bir hoparlörü bulunan tasarım harikası saat, şarj edilebilir bataryaya sahip.

Bu küçük saati yapan Aleator777 aynı zamanda saati nasıl yaptığını anlatan bir makale paylaştı.

 

Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0