Huawei Akıllı Saat Platformunda Samsung'a Meydan Okudu

0
0
0
0
0
Huawei Akıllı Saat Platformunda Samsung'a Meydan Okudu
​TalkBand isimli akıllı saatiyle bu pazara hızlı bir giriş yapan Huawei, bu alanda oldukça iddialı olacaklarını söyleyerek, Samsung ve diğer rakiplerinden çok daha üst düzey saatler üreteceklerini söylüyorlar.
TalkBand isimli akıllı saatiyle bu pazara hızlı bir giriş yapan Huawei, bu alanda oldukça iddialı olacaklarını söyleyerek, Samsung ve diğer rakiplerinden çok daha üst düzey saatler üreteceklerini söylüyorlar. (Çinlilerden korkacaksın hacı, yaparız diyorlarsa yaparlar)
 
Samsung, akıllı saatlerinde Android yerine kendi işletim sistemi olan Tizen’li saatler üretiyor. Huawei, muhtemelen 2015 yılında piyasaya çıkaracakları akıllı saatlerinde Android Wear işletim sistemini kullanacak. Huawei’nin CEO’su konu hakkında pek fazla detaya girmese de, Huawei’nin akıllı saat pazarına girmesi şaşırtıcı değil. Çinli şirket, aynı zamanda dünyadaki pek çok GSM operatörüne veya fabrikası olmayan markalara cihaz üretip satmasıyla da tanınıyor. Son zamanlarda özellikle büyük şirketlerin üst düzey akıllı telefon lansmanının yanında akıllı saatlerin de tanıtılması, GSM operatörlerinin ve küçük markaların, kendi isimleriyle akıllı saatleri piyasaya sürmek için Huawei’nin kapısına dayanması bekleniyor.
 
Huawei akıllı saat piyasasına girerek hem kendi markasını güçlendirmiş olacak, hem de birçok GSM firmasının kendi müşterilerine satmak isteyeceği “no-name” (isimsiz) akıllı saatler tasarlayabileceğinin sinyalini veriyor.
 
Ülkemizde de GSM operatörlerinin 2015 yılı içerisinde kendi markalarıyla akıllı saat piyasasına girip, saatleri abonelerine taksitle ya da abonelik sözüyle vermesi bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0