Saatinizden Evinizi Kontrol Edebileceksiniz

1
0
0
0
0
Saatinizden Evinizi Kontrol Edebileceksiniz
Giyilebilir teknolojiler artık hayatımıza iyice girmeye başladı. Bugüne kadar en büyük gelişmeyi saatlerde gösteren bu teknoloji için birçok geliştirici, giyilebilir teknolojilerle neler yapılabileceğinin derdine düşmüş durumda.
Giyilebilir teknolojiler artık hayatımıza iyice girmeye başladı. Bugüne kadar en büyük gelişmeyi saatlerde gösteren bu teknoloji için birçok geliştirici, giyilebilir teknolojilerle neler yapılabileceğinin derdine düşmüş durumda. Bu geliştiricilerden biri olan Doug Gregory' nin yayınladığı videoda, akıllı saatimizle evimizi kontrol edebildiğimizi görüyoruz.

Google'ın düzenlemiş olduğu I/O 2014 etkinliğinde geliştiricilere ücretsiz olarak dağıtılmış olan giyilebilir akıllı saatler,  bu geliştiricilerin hayal güçleri ile neler yapabileceğini, teknoloji severlere göstermeye başladı.

Aşağıdaki videoda gördüğümüz üzere Doug isimli geliştirici, saati sayesinde evin lambalarını kontrol edebiliyor (bunlar hep üşengeçlik eseri ortaya çıkmış icatlar). Ayrıca garaj kapısının açık olup olmadığını da görebiliyoruz. Kendisinin geliştirdiği ev kontrol yazılımı AutoVera ve AutoVoice sayesinde yapılabilen tüm bu hareketleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0