Müzisyenler İçin Giyilebilir Metronom: SoundBrenner Pulse

0
0
0
0
0
Müzisyenler için yapılmış olan ilk giyilebilir metronom ile ritim tutmak eskisi kadar zor değil. Ayrıca saatte aldığınız şarkı ile istatisikleri telefonuna gönderen özel bir teknolojide mevcut.
Çoğumuz bir dönem boyunca müzik aleti çalmak istemişizdir. Fakat bu istek doğrultusunda yaptığımız girişimlerin sonucunda başarılı olanımız oldukça azdır. Bu başarısızlığın genel nedeni olarak herkesin ortak bahanesi: Benim müzik kulağım yok. İşte bu bahaneyi tamamen ortadan kaldırmak adına yapılan bir girişimde ortaya çıkan bu ürün belki dikkatinizi çekebilir.

Müzisyenler için üretilen dünyanın ilk giyilebilir teknolojisi olarak gösterilen SoundBrenner Pulse, siz enstrümanınızı çalarken bu işi kolaylaştırmak için üretilmiş. Titreşimleri kullanarak çaldığınız müziğin ritmini kolunuzda hissetmenize yarayan giyilebilir cihaz aynı zamanda ışıklandırmasıyla geceleri oldukça şık bir görüntü ortaya koyuyor.



Akıllı saat diyebileceğimi bu cihaz, aslında basitçe tasarlanmış bir giyilebilir metronom. Bu tarz metronomlar daha önce de üretilmişti ama tabii ki bu kadar teknolojik değildi.

Giyilebilir metronom ayrıca ritmi ne kadar iyi tutturduğunuzu tespit edip akıllı telefonunuzdaki uygulamasına istatistikler gönderiyor. Böylece çalamadığınız enstrümanı ne kadar geliştirdiğinizi takip edebiliyorsunuz.


Florian Simmendinger tarafından tasarlanan cihaz, Indiegogo üzerinden bağış topluyor. 75,000 dolar hedef koyan şirket 17 günde 42,000 dolar bağış topladı.

Saatin fiyatı ise 99 dolar.

Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0