Üniversiteler Kopyayı Engellemek İçin Akıllı Saatleri Yasaklıyor

0
0
0
0
0
Üniversiteler Kopyayı Engellemek İçin Akıllı Saatleri Yasaklıyor
​Akıllı saatlerin hemen hemen tüm akıllı telefonlara bağlanabilmesi ve dolayısıyla internete erişim imkanının olması, bazı kişilerin bu durumu suistimal edecek şekilde kullanmasına sebep olabiliyor.
Akıllı saatlerin hemen hemen tüm akıllı telefonlara bağlanabilmesi ve dolayısıyla internete erişim imkanının olması, bazı kişilerin bu durumu suistimal edecek şekilde kullanmasına sebep olabiliyor. Sınav esnasında saatine bakıyormuş gibi kopya çeken öğrencilerin önüne geçmek isteyen Londra’daki iki üniversite, kol saatlerinin kullanılmasını yasakladı.

İngiltere’deki Londra ve City Üniversiteleri, sınavlarda tüm kol saatlerinin kullanılmasını yasakladı. Her iki okulda yasaklanan kol saati kullanımı, klasik saat kullanan öğrencileri biraz rahatsız etmiş olsa da okul yönetimi için makul görülebilir. (kimde akıllı saat var, kimde klasik saat var diye tüm öğrencileri kontrol etmektense en azından sınav zamanı komple kaldırılması bize de mantıklı geldi)Ne kadar zaman kaldı” diye saatine bakanlar, artık duvardaki saatle idare edecekler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0