• Akıllı Telefon ile Ay’ın Muhteşem Görüntüsü Nasıl Çekilir?
1
0
0
0
0
Akıllı telefonunuz ile Ay’ın mükemmel görüntüsünü nasıl elde edebileceğinize dair bazı taktikler verdik.

Günümüz akıllı telefonlarında DSLR veya SLR kameralar kadar özellik bulunmasa da, yine de kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Hatta en son Apple’ın çıkarttığı ve toplamda 2 arka kameraya sahip olan iPhone 7 Plus, fotoğraf tutkunları tarafından da oldukça ilgi görmüştü. Her ne kadar National Geographic tarzında fotoğraflar çekmeyi seviyor olsak da söz konusu dünyadan 384.403 km uzakta yer alan Ay’ın fotoğrafını çekmeye gelince, bu kalite oldukça bozulabiliyor. Bugün de Ay, son 70 yıldan daha parlak bir şekilde kendini gösterecek. Biz de bu içeriğimizde sizlere nasıl net fotoğraflar elde edebileceğinize dair bazı taktikler vermek istedik.

1. Düzgün bir konum bulun

Ay’ın neredeyse her taraftan açıkca görüldüğünü biliyoruz. Ancak siz yakın çevrenizde bulunan yüksek bir yere çıkarsanız hem daha yakın olursunuz, hem de kameranızın objektifine yansıyacak başka nesne bulunmaz. Yani bu yöntemle temiz bir görüntü elde edebilirsiniz.

2. iPhone 7 Plus’unuz varsa optik zoom yapın


Bildiğimiz üzere optik zoom yapıldığı zaman piksellerde herhangi bir bozukluk oluşmuyor. Ancak dijital zoom ile yakınlaştırma yapıldığı zaman bu görüntüde dağılmalar meydana geliyor. iPhone 7 Plus’un optik zoom özelliği olduğu için yakınlaştırsanız dahi Ay’ın fotoğrafını bozulmadan, yüksek kalitede çekebilirsiniz. 

3. Fotoğraf düzenleme uygulaması edinin


Gerek ücretli, gerekse ücretsiz olarak iyi bir fotoğraf düzenleme uygulaması edinin. Böylelikle yapacağınız bir kaç ayarla birlikte Ay’ın daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. 

4. Kameranızın odaklamasını ayarlayın


Bildiğiniz üzere bir objenin veya bir kişinin fotoğrafını çekeceğimiz zaman ekrana dokunmamızla birlikte kamera sadece o noktaya odaklanır. Aynı şekilde Ay’ın fotoğrafını çekeceğiniz zaman da ekranınıza dokunun. Bu sayede kameranızı Ay'a doğru odaklayabilir, çok daha net bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kaynak : http://mashable.com/2016/11/13/supermoon-photography/#7g8JhCz9eqq1
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0