• Anasayfa
  • İnternet
  • Akıllı Telefonunuzla Mükemmel Fotoğraflar Çekmek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Akıllı Telefonunuzla Mükemmel Fotoğraflar Çekmek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

0
0
0
0
0
Yüksek donanım özelliklerine sahip olmasa da bir akıllı telefonunuz varsa eğer, bu 5 adım sonunda mükemmele yakın fotoğraf çekebilirsiniz.

Artık güzel fotoğraflar edinebilmek için profesyonel fotoğrafçı olmamıza gerek kalmadı. Hemen hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz ve aşağı yukarı hepsinin hem önünde hem de arkasında birer kamera bulunuyor. Dolayısıyla istediğimiz zaman, istediğimiz yerde fotoğraf çekebilme lüksüne sahibiz. Kameranın tuşuna bir kere dokunmak yeterli olsa da size önereceğimiz bu 5 adımı kullanarak fotoğraflarınızı daha güzel hale getirebilirsiniz. Şimdi sırayla uygulamanız gereken adımlara geçelim:

Flaş kapalı olsun

Telefonunuzun flaşı açık olduğunda, fotoğrafta renk patlaması oluşur. Bunun önüne geçmek için eğer bulunduğunuz ortam zifiri karanlık değilse flaşınız daima kapalı kalsın.

Duruma göre telefonu dikey ya da yatay tutun

Telefonunuzu portre çekecekseniz dikey, manzara fotoğrafı çekecekseniz yatay durumda olmasına özen gösterin. 

Kılavuz çizgisini kullanın

Telefonunuzun kamera ayarlarından Kılavuz Çizgisi’ni aktif ederek (yatay ya da dikey) fotoğrafı orantılı bir şekilde çekebilirsiniz.

Farklı perspektifler deneyin

Einstein’ın ünlü ‘Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır’ sözü, aslında burada söyleyeceğimiz şeylerin tam olarak bir özeti. Fotoğrafçılığın temel ilkelerinden bir tanesi deneme - yanılma yöntemleridir. Sürekli farklı açılar deneyin ve kendi zevkinize uygun açıyı bulmaya çalışın.

ISO’yu düşürün

Düşük seviyede tutacağınız ISO, fotoğraflardaki parazitlenmenin önüne geçecektir.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0