• Anasayfa
  • Amazon
  • Amazon, 8 Dolar Bedelle Ürünleri 1 Saat İçerisinde Teslim Ediyor

Amazon, 8 Dolar Bedelle Ürünleri 1 Saat İçerisinde Teslim Ediyor

0
0
0
0
0
Amazon, 8 Dolar Bedelle Ürünleri 1 Saat İçerisinde Teslim Ediyor
Amazon yaptığı açıklamada, bugünden itibaren geçerli olacak bir sistemi tanıttı. Buna göre şimdilik Manhattan’da geçerli olacak şekilde oyuncak, saat ve gündelik kullanılan eşyaların  (yani hacimleri çok fazla olmayan) 8 dolar karşılığında 1 saat içerisinde teslim edileceği açıklandı. 
Amazon yaptığı açıklamada, bugünden itibaren geçerli olacak bir sistemi tanıttı. Buna göre şimdilik Manhattan’da geçerli olacak şekilde oyuncak, saat ve gündelik kullanılan eşyaların  (yani hacimleri çok fazla olmayan) 8 dolar karşılığında 1 saat içerisinde teslim edileceği açıklandı. 2 saat ve sonrasında ise (sadece özel üyeler için) siparişlerin adreslere ücretsiz olarak teslim edileceği belirtildi.

Servis, Türkiye saati ile bu sabah saat 06:00’dan itibaren geçerli olacak. Servis gece yarısı da dahil olmak üzere, 7/24 boyunca müşterilerin hizmetinde olacak. Müşteriler, verdikleri siparişin online olarak takibini yapıp, hangi saniye nerede olduğunu da görebilecekler.

Amazon’dan yapılan açıklamada, bu özelliğin şimdilik Manhattan’da geçerli olacağı ve 2015 yılından itibaren ABD’nin diğer eyaletlerinde de uygulanacağı belirtildi.
 

 Bu özellik, diğer ülkelerde gerçekleştirilebilir mi?

Biliyorsunuz ki Amazon’un merkez binası ABD’de bulunuyor. O yüzden bu özelliğin şimdilik ABD’de olması doğal. Fakat şirket diğer ülkelerde şube açma stratejisine başvurursa, bu özelliğin küresel boyutlara ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Bu özellik için uygulanan bedelin ABD şartlarında olduğunu da söylememiz gerekiyor. Örneğin ülkemizde böyle uygulama yapılsa, karşılığı 8 TL civarı olurdu.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0