Amazon, "Buy" Alan Adını Satın Aldı

0
0
0
0
0
Amazon, "Buy" Alan Adını Satın Aldı
​Google ile .buy alan adı için açık artırmada rekabete giren Amazon, 4,6 milyon dolar ödeyerek bu önemli alan adının sahibi olmayı başardı.
Google ile .buy alan adı için açık artırmada rekabete giren Amazon, 4,6 milyon dolar ödeyerek bu önemli alan adının sahibi olmayı başardı. 
 
Buna benzer bir açık artırmaysa .tech alan adı için yaşandı. Teknoloji alanında çevrimiçi bir ortam oluşturmak isteyen Dot Tech LLC, .tech alan adını 6,7 milyon dolar karşılığında satın aldı. Ancak Google, bu alan adlarını kaybetmiş gibi görünse de aslında onlar için pek önemli değil. Zira Google’un 100’ün üzerinde üst seviye alan adı bulunuyor.
 
Açık artırma kapsamında satılan alan adlarından biri de .vip oldu. Bu alan adının yeni sahibi ise İrlandalı alan adı satıcısı Minds + Machines oldu.  
 
Alan adı kapsamında tam bir savaş yaşandı. Bu linklere sahip olmak isteyen ve Google’a oranla daha alt kademe olan şirketlerin açık artırmaları kazanmalarını ben Google’un çok fazla üzerine düşmemesine yoruyorum. Zira hemen her gün bir satın alma gerçekleştiren Google, rahatlıkla .buy alan adını satın alabilirdi. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce neden Google bu alan adlarını satın almadı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0