Amazon Cloud Drive'ı Sınırsız Hale Getirdi

1
0
0
0
0
Amazon’un geçmiş günlerde kurduğu Cloud Drive’a yeni bir sistem geliyor. Bu sistem sayesinde bulut depolama teknolojisi kullananlara büyük kolaylık sağlanmış. Sistemin asıl amacı sınırsız dosya depolama hakkını çok ucuz fiyatlarda satışa çıkarmak.
Amazon’un geçmiş günlerde kurduğu Cloud Drive’a yeni bir sistem geliyor. Bu sistem sayesinde bulut depolama teknolojisi kullananlara büyük kolaylık sağlanmış. Sistemin asıl amacı sınırsız dosya depolama hakkını çok ucuz fiyatlarda satışa çıkarmak.

2 farklı paketi satışa çıkaran Amazon, yeni depolama sistemini 3 ay boyunca sınırsız deneme hakkı sunuyor. Birinci pakette 5GB dosya depolama ve sınırsız fotoğraf depolama sadece yıllık 11.99 dolar. Bu paket profesyonel fotoğrafçılar için çok uygun. Ayrıca sistem JPEG dosyalarından daha büyük çözünürlüğe ve boyuta sahip olan RAW dosyalarını da destekliyor. İkinci paketse sınırsız dosya yüklemeye açık. Bu da demek oluyor ki istediğiniz kadar dosyayı yükleyebilirsiniz. Paketin fiyatı ise yıllık 59.99 dolar. Sadece karşılaştırma olsun diye yazıyorum, 1 Terebaytlık Dropbox yıllık 99 Dolar.Amazon, fiyatta bu kadar indirime gitmiş olsa da hala bulut depolama pazarında açık ara birinci olduğunu söyleyemeyiz. Apple, iCloud ile iOS’a entegre olduğu için çoğu insan farkında olmadan bile iCloud’u kullanıyor. Google da aynı şeyi Android’le yapabilir. Dropbox, hiçbir platformla entegre olmadığı için bir çok uygulamayla anlaşması var ve o uygulamalar üzerinden kullanıcılara ulaşabiliyor. Amazon, daha bunların hiçbirine sahip olmadığı için haliyle geride kalıyor. Bu kadar sıkıntılı bir durumda da olsa Amazon’un bu fiyatlarla piyasada çok iyi bir yer edineceğini söylemek yanlış olmaz.

Eğer 3 aylık deneme sürümüne kayıt olmak ya da siteyi incelemek istiyorsanız buraya tıklayın.

Kaynak : TheNextWeb
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0