• Anasayfa
  • Amazon
  • Amazon'dan Belirli Siparişler İçin Çağrı Butonu Uygulaması

Amazon'dan Belirli Siparişler İçin Çağrı Butonu Uygulaması

0
0
0
0
0
Amazon'dan başta Nisan şakası olarak algılansa da gayet gerçek olan sipariş butonu uygulamasını başlatıyor.
Dünyanın en büyük alışveriş sitesi olarak gösterilen Amazon, yine ilginç ama birçok insanın işine yarayabilecek bir teknolojiyi geliştirdi.

Başta Amerika'da uygulanacak bu sistem için ilk olarak Nisan şakası olduğu düşünüldü. Fakat durum hiç de öyle değil.Gördüğünüz gibi butonlar ile sipariş verebileceğiniz sistemde butona bastığınızda üzerinde yer alan markadan Amazon üzerinden sipariş vermiş oluyorsunuz. Yani tek bir tuşla ihtiyacınız olan siparişi anında vermiş olacaksınız.

Amazon profilinize bağlanacak buton, üzerindeki markaya ait siparişi profilinizdeki, yani evinizdeki adrese gönderecek. Yani Örnek vermek gerekirse bir Amerikan kullanıcısı kahve makinasının üzerine kahve markanıza ait bir buton, buzdolabınızın üzerine aldığınız süt markasına ait bir buton. banyonuza da tuvalet kağıdına ait butonlar gibi evinizi bu butonlar ile doldurarak siparişleriniz için kolaylık sağlayabilirseniz. (Yemeksepeti bu işi yaparsa öğrenciler için çok iyi olabilir)Şu anda sadece Amerika'da başlayan bu uygulama ayrıca sadece Amazon Prime üyeleri için geçerli olacak. Ayrıca bu uygulamaya dahil olmak için de hiçbir ücret ödemenize gerek yok.

Internet of things teknolojisinin farklı bir versiyonu olacak bu sistemin Amazon'a bağlanmış evler ile kısa sürede büyüyebileceği tahmin ediliyor.

Aşağıda bu işlemin nasıl yapıldığını gösteren videoyu görebilirsiniz. (Videoya bakınca Breaking Bad için yapılan ilk remix aklıma gelmedi değil; http://www.youtube.com/watch?v=WsqdmqRgrIc )
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0