Amazon Fire TV Duyuruldu

0
0
0
0
0
Amazon'un uzun süredir beklenen multimedya cihazı Fire Tv sonunda duyuruldu. Sunmuş olduğu özellikler ve fiyatı ile kullanıcıların ilgisini çeken ürün, rakiplerine kıyasla daha çok tercih edilebilecek gibi görünüyor.
 Dünyanın en ünlü elektronik ticaret sitelerinden biri olan Amazon, uzun süredir konuşulan ve çok sayıda dedikodusu çıkan multimedya cihazı Fire TV'yi duyurdu.  

 Salonda bulunan televizyonlarda kullanılmak üzere tasarlanan Fire TV, 1.7 GHz Qualcomm Krait 300 dört çekirdekli işlemciye, Adreno 320 grafik işlem birimine, 8 GB dahili hafıza ve 2GB RAM'e sahip.

 1080p’de 60 Hz görüntü verebilen yeni multimedya cihazı, Dolby Digital ses desteğine sahip. Netflix, Amazon İnstant Video, Hulu, ESPN, Pandora, Veovo, YouTube gibi servisler sayesinde 200 bin TV programını izlemeyi mümkün kılan Fire TV, film severlerin dikkatini üzerine çekiyor.
 Amazon'un yöneticisi Peter Larsen, Fire TV'yi ''Küçük, son derece güçlü ve inanılmaz'' sözleriyle tanımlıyor. Android için hazırlanan oyunların bulunmasının yanı sıra Sega, Telltale Games, Disney, Ubisoft, EA, 2K Games gibi firmaların, Fire TV’ye özel yapımlar çıkaracağı belirtiliyor.

 Kutu içerisinden cihazın kendisi, ses komutlarını algılayan kumanda ve oyunların rahatlıkla oynanabilmesi için bir adet kontrolcü çıkmakta.

 99 Dolar’lık fiyat etiketiyle birlikte yanında gelen aksesuarları ve hizmetlerle rakiplerinin önüne geçen Fire TV, oldukça iyi yorumlar alıyor. Ancak bu cihazın Amerika’ya özel olduğunun da altını çizelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0