• Anasayfa
  • Amazon
  • Amazon insansız hava araçlarıyla sipariş gönderiyor.

Amazon, İnsansız Hava Aracıyla Sipariş Teslimatı Yapmaya Başlıyor

0
0
0
0
0
Amazon, İnsansız Hava Aracıyla Sipariş Teslimatı Yapmaya Başlıyor
Yaklaşık 230 milyon müşterisi ile küresel perakende devine dönüşen Amazon, insansız hava araçlarıyla siparişleri müşterilere ulaştıracak sistemi Hindistan'da devreye sokuyor.
Amazon, geçtiğimiz yılın aralık ayında insansız hava aracı kullanılarak siparişlerin teslim edileceğini açıklamıştı. PrimeAir servisiyle drone adı verilen insansız hava araçlarının kullanılacağını açıklayan Amazon, bu araçların 16 kilometrekarelik alanda yaklaşık 2,3 kilogramlık ürünleri saklama kabı kullanarak taşıyabileceğini ifade etmişti. 

Müşterinin, siparişi verdikten 30 dakika sonra ürünün eline ulaşabileceğini söyleyen Amazon (bizde de D.minos Pizza 500 metre öteden hemde motosikletle anca getiriyor), Amerika'daki sıkı düzenlemeler sebebiyle çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürüremiyor. Drone'ların test sürecini daha sağlıklı görmek isteyen Amazon, bu hizmeti Hindistan'da devreye sokmaya hazırlanıyor. Mumbai ve Bangalore şehirlerinde başlayacak test sürecinin Hindistan Sivil Havacılık Kurumu tarafından sorun oluşturmaması, Amazon'un işini daha da kolaylaştırıyor. Neden bu şehirlerin seçildiği ile ilgili soruları şirket, Amazon'un ürün depolarının bu iki şehirde bulunduğu şeklinde cevaplıyor.

Test süreci, bu yıl bitmeden Hindistan'da başlayacak. Aşağıdaki iki videoda drone'ların (insansız hava araçlarının) teslimat sürecini izleyebilirsiniz.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0