Amazon, Twitch'i 970 Milyon Dolara Satın Aldı!

0
0
0
0
0
Amazon, Twitch'i 970 Milyon Dolara Satın Aldı!
Aylardır Youtube, Google derken Twitch'i 970 milyon dolara Amazon satın aldı! Detaylar haberimizde...

Geçtiğimiz Mayıs ayında Google, şuradaki haberimizde de anlattığımız üzere Twitch'i satın almak için ciddi girişimlerde bulunmuş, hatta satın alındığına dair haberler ortaya çıkmıştı. Fakat Twitch'den yapılan şu açıklamada web sitesinin 970 milyon dolara Amazon'a satıldığını açıkladı.

Google ile 1 milyar dolar gibi bir rakamla anlaşma sağlanamadığı haberlerinden sonra sorunun sadece para olmadığı da ortaya çıkmış oldu.

Amazon'un açıklamalarına göre Temmuz ayında Twitch'e 55 milyondan fazla tekil ziyaretçinin ulaştığı ve 15 milyar dakika içerik görüntülenmesi yapmış.

Amazon'un neden Twitch'i satın aldığına dair net açıklamalar olmasa da, hızla büyüyen online oyun sektöründe elini daha da güçlendirmek istemesini söyleyebiliriz. Amazon geçtiğimiz Mayıs ayında da Fire TV'yi tanıtmıştı. Fire TV'nin en önemli özelliği ise online videolar dışında oyunları da destekliyor olmasıydı. ( Bu satın alma tamamen bizim ülkemizdeki futbolcu transferlerine benzedi. Twitch, youtube forması bile giydi ama sonra imzayı amazon'a attı. ) 

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0