• Anasayfa
  • Amazon
  • Amazon'un Kurye Droneları ABD'de Uçuş İçin Hazır

Amazon'un Kurye Droneları ABD'de Uçuş İçin Hazır

2
0
0
0
0
Amazon’nun drone ekibininin geçen aylarda yapmış olduğu çalışma neredeyse boşa gidecekti. Kurye görevi için drone kullanmaya başlayacak olan Amazon geçtiğimiz günlerde şirketinin içinde bulunduğu çevrede bu olayı denemişti.
Amazon’nun drone ekibininin geçen aylarda yapmış olduğu çalışma neredeyse boşa gidecekti. Kurye görevi için drone kullanmaya başlayacak olan Amazon, geçtiğimiz günlerde şirketinin içinde bulunduğu çevrede bu olayı denemişti.

Şimdi ise Amerika’nın bir çok yerinde bu uygulamayı başlatmak isteyen Amazon, bunu yapmak için Federal Havacılık Kurulu’na başvuru yaptı. Kuruldan geçerek deneme uçuşlarına başlayacak olan insansız hava araçları önümüzdeki günlerde Amerika’nın bir çok bölgesinde uçuşa başlayacak.İnsansız hava aracı 400 feet’ten yüksekte uçamayacak ve saatte 100 mili geçemeyecek. Prime Drone sistemi olarak adlandırılan bu dronelar, film ve dizi sektöründe sık sık kullanılıyor. Ağır yük taşıyabildikleri için yüksek kalitede kameralar bu dronelara monte edilebiliyor. Aynı şekilde Amazon sipariş verilen ürünlerin bazılarını bu drone'lar yardımıyla rahatlıkça taşıyabilecek.

Kaynak: Engadget
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0