• Anasayfa
  • AMD
  • AMD Mantle, DirectX'e Göre %45'e Kadar Hızlı

AMD Mantle, DirectX'e Göre %45'e Kadar Hızlı

1
0
0
0
0
AMD Mantle, DirectX'e Göre %45'e Kadar Hızlı
Donanım dünyasının en büyük firmalarından olan AMD, oyunlarda daha yüksek performans sağlamak amacıyla Mantle'yi geliştiriyor.
Donanım dünyasının en büyük firmalarından olan AMD, oyunlarda çok daha yüksek performans sağlamak amacıyla Mantle'yi geliştiriyor. Firma, hala düzenlenmekte olan CES etkinliğinde, yaptığı sunumla birlikte Mantle'ın değerleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu.
 
Yapılan açıklamalara göre Mantle teknolojisi, Battlefield 4 üzerinde DirectX'e göre %45'e kadar uzanan bir hız deneyimi sunuyor. Ayrıca Kaveri isimli yeni APU'su Starswarm demosu, DirectX üzerinde 10 FPS elde ederken, Mantle ile birlikte bu değer 30'a kadar çıkıyor. Starwarms teknoloji demosunda 10 bin adet uzay gemisinin ayrı ayrı işlenmiş olması, demonun ne kadar güçlü olduğunu, dolayısıyla Mantle'in rakamlarının ne kadar önemli olduğu konusunda bizlere önemli ipuçları veriyor.


Mantle'nin başarıyı yakalaması halinde, AMD'nin ilgisini daha da çekeceği ve optimizasyon konusunda daha fazla çalışma yapacağı aşikar. Eğer bu sistem yeni nesil konsollara da entegre olursa ki bu konuda herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyoruz, o zaman tadından yenmeyecek bir oyun zevkine ulaşacağımız günlerin çok yakın olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

 AMD Mantle İncelemesi
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0