AMD Nano Bilgisayar

0
0
0
0
0
AMD Nano Bilgisayar
Geçtiğimiz günlerde size Intel'in Edison ismini verdiği SD kart boyutlarındaki bilgisayarını tanıtmıştık. Ürün geliştiricilere hizmet vermesi için üretilmiş olan Edison'a AMD'den cevap gecikmedi. Hem de oldukça etkili bir cevap...
Intel geçtiğimiz günlerde Edison isimli SD kart boyutlarında bir bilgisayar tanıtmış (elektronik cihazlara işlem gücü verecek olan bir işletim platformu) ve bu bilgisayarın ürün geliştiricilere özel olarak üretildiğini, geleceğin ve bugünün teknolojisi olan nesnelerin interneti (internet of things) kavramını daha da etkinleştirmek için kullanılacağını söylemişti.

AMD ise Intel'e nano bilgisayar alanında son derece etkili görülen bir cevapla geldi.

Dün CES 2014 kapsamında tanıtımı yapılan AMD'nin nano bilgisayarı, üstelik tamamen kullanıcı odaklı bir ürün. 1080p çözünürlük desteği sunan bu avuç içinize sığabilen bilgisayar Windows 8.1 kullanıyor ve hatta FIFA 2014'ü çalıştırabiliyor.

Intel'in akıllı cihazlara farklı bir gelecek sunan Edison'unun aksine üstelik AMD direkt olarak sahada (CES'te tanıtımı yapılan televizyon ve monitörlerin üzerine yerleştirilmiş ve kullanılmayı bekler şekilde) tanıtılıyor.

Sadece bir phablet telefon boyutlarında olan, avuç içinize sığabilen bu cihaz, AMD Mullin işlemci çipseti (Intel'in Baytrail çipinden %250 daha hızlı olduğpu söyleniyor) 256 Gb bir SSD kart, kamera, Bluetooth,Wi-Fi ve dockPort bağlantı seçenekleri sunuyor.

Ne zaman olduğunu bilmiyoruz ama arkasında gerçeken mühendislik becerisi olan bu minyatür canavarı en kısa zamanda görmek istiyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0