Android P’nin Geliştirici Önizleme Sürümü Yayınlandı

14
1
1
1
1
7 Mart 2018 tarihinde Google tarafından duyurulan ve ilk geliştirici ön izlemesi aynı gün kullanıma sunulan Android P için geliştiricilere özel sürüm yayınlandı.

I/O 2018’de Android Beta Programına girildikten dört hafta sonra Android P’nin sonraki geliştirici önizleme sürümü bugün kullanıma sunuldu. Bu sürümde geliştiriciler sonlandırılmış Android P API’lerini, SDK ile uygulamaları test etme ve yeniden düzenleme olanaklarına kavuşuyor. DP3, OTA yoluyla yüklenebiliyor ya da Pixel ve Pixel 2 üzerinden indirilebiliyor.

Google, Android P için yeni hareket navigasyonu, son aramalar menüsü, adaptif batarya, parlaklık ve dijital analiz gibi çeşitli akıllı fonksiyonları tipik bir özellik olarak geliştiricilerine sunuyor. Nihai API’leri resmi olarak level 28’de olan geliştiricilerin yeni işletim sistemlerine özgü uygulamaları tamamlaması ve eski cihazların uyumluluğunu test etmesi de mümkün. Android Beta programında yer alan kullanıcılar uygulamaları test edebilmek için Google Play Alfa ve Beta kanallarıyla yayın yapabilecekler.

Android P DP3 imajları Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL üzerinde kullanabiliyor. Android Beta Programı’nda yer alan gelişticiler kısa bir süreliğine güncelleme bildirimi alabilirken, yardıma ihtiyacı olanlar Android Beta Programına nasıl kaydolacağı konusunda burayı inceleyebilirler.

PPP3.180510.008 üzerine inşa edilen işletim sisteminin imaj dosyaları ve OTA sürümleri, betayı bekleyemeyenler için hemen yüklenebilir.

Kaynak : https://9to5google.com/2018/06/06/android-p-developer-preview-3-rolling-out-w-final-apis-sdk-play-store-publishing/
14
1
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
14
1
1
1
1