‘Android Telefonu Olmayan Eleman Aranıyor!’

0
0
0
0
0
Manisa’da köftecilik yapan Fatih Yerkazan, ‘Android telefonu olmayan, Facebook, Twitter ve Instagram kullanmayan eleman aranıyor’ yazılı ilanla eleman arıyor.

Manisa’da köfte dükkanı işleten Fatih Yerkazan, son zamanlarda elemanlarının sürekli telefonlarıyla oynayıp müşterilerle ilgilenmediğini belirterek gözdağı vermek amacıyla dükkanının girişine ‘Android telefonu olmayan, Facebook, Twitter, Instagram kullanmayan eleman aranıyor’ ilanını astı.

Aradığı kriterlere uygun eleman bulana kadar ilanın asılı kalacağını belirten Yerkazan, “İnsanlar artık akıllı telefonlarla birlikte Facebook, Twitter ve Instagram’ı kullanarak hayatlarından uzaklaşıyorlar. İnsanların işlerine saygılarını kaybettiklerini gösterebilmek ve herkesin çalışma hayatlarında bu gibi nedenlerle iş bulamadıklarını ortaya çıkarmak için verdiğim bir mesaj. Bu tür elemanlar ile kesinlikle çalışmayacağım. Kesinlikle iş yerinde cep telefonu kullanmayan elemanları tercih edeceğim. Çok nadir de olsa bu kriterlere uyan eleman arkadaşlarımız çıkıyor ama insanlarımızın yüzde 99’u sosyal medyanın esiri olmuş durumda. Hayatlarını bunlarla devam ettiriyorlar. Bütün yaşamlarını bunların üzerinden çeviriyorlar” şeklinde konuştu.

Yerkazan’ın iş yerinde çalışan 10 kişi, mesai saatleri içerisinde telefonlarını çekmeceye koyarak çalışıyorlar.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0