• Anasayfa
  • Donanım
  • Android TV'nin Arayüzüne 'Sponsorlu İçerik' Ekranı Eklendi

Android TV Kullanıcıları Tepkili: Platformun Arayüzüne 'Sponsorlu İçerik' Ekranı Eklendi

31
4
1
0
0
Akıllı telefonlar ve bilgisayarların ardından televizyonları da akıllı hâle dönüştüren teknolojiler gelişmeye devam ediyor. Televizyonda Android arayüzünü kullanmayı sağlayan Android TV, reklam yayınlama kararıyla kullanıcılarını üzdü.

Bilmeyenler için yazımıza Android TV'den bahsederek başlayalım. Android TV, Google tarafından geliştirilmiş olan bir televizyon platformu. Tabiri caizse akıllı televizyonlarınızı birer bilgisayara dönüştürmeye yarıyor diyebiliriz. Tabii ki bu deneyimi yaşamak için evinizdeki televizyonun Android TV'yi destekliyor olması gerek.

Dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılan Android TV'ye gelen yeni bir detay AtHeartEngineer adlı bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı ve kısa süre içinde tepki çekmeye başladı. Reddit'te yayınlanan aşağıdaki görsel, şimdiye kadar reklam bulunmayan Android TV'nin ana sayfasına eklenmiş olan 'Sponsorlu İçerik' kısmına dikkat çekiyor. Şimdilik bahsi geçen bu ekranda reklam yayınlanmaya başlanmamış olsa da kullanıcılar bu durumdan pek memnun değiller.

Konuyla ilgili büyüyen tepkilere yanıt olarak XDA-Developers'a konuşan Google sözcüsü şunları söyledi:

"Android TV, evdeki eğlence deneyimini en iyi duruma getirme ve kişiselleştirme konusunda kararlıdır. Tüketicilerin dikkatini çekmek için yeni fırsatlar keşfettikçe bu içerikleri Android TV'nin ana sayfasında yayınlamamızı sağlayacak yeni bir uygulama üzerinde çalışıyoruz."

Bu açıklamayla birlikte reklamların hiç bir şekilde kaldırılamayacağını anlayan kullanıcılar için iyi bir haber gelecek mi yoksa gelmeyecek mi hep birlikte öğreneceğiz. Reklamların ne zaman Android TV'de görüleceği ise henüz belli değil. Android TV'yi deneyimlemek ve daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıdan internet sitesine ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theandroidsoul.com/android-tv-now-features-a-row-for-sponsored-content/
31
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
31
4
1
0
0