Android 4.4.2 KitKat Şikayetleri

9
1
1
0
0
Android 4.4.2 KitKat Şikayetleri
Açık kaynak kodlu olması nedeniyle mobil cihazların ve akıllı teknolojilerin en çok tercih edilen, Google’a ait işletim sistemi Android’in KitKat sürümüne ait 4.4.2 güncellemesine ait sorunlar, kullanıcılardan çok sayıda eleştiri ve şikayet alıyor.
 
Açık kaynak kodlu olması nedeniyle mobil cihazların ve akıllı teknolojilerin en çok tercih edilen, Google’a ait işletim sistemi Android’in KitKat sürümüne ait 4.4.2 güncellemesine ait sorunlar, kullanıcılardan çok sayıda eleştiri ve şikayet alıyor.

Zil seslerinin bozulduğunu, dokunmatik ekranların donduğunu, şarjın çok daha kısa sürede tükendiğini ve dokunmatik tuşlarda aksamalar yaşandığını dile getiren kullanıcılar, sosyal medyayı ve çeşitli teknik destek servislerini KitKat 4.4.2 güncellemesine dayalı şikayet bildirimleri ile doldurdu.
 

 Güncelledikten sonra telefonum donmaya başladı


Sikayetvar.com sitesine Android KitKat 4.4.2 sürümü ile ilgili en sık gönderilen şikayetler arasında telefonun ekranının donması yer alıyor. Pek çok kullanıcı güncellemeyi yükleyip işletim sistemi sürümünü yükselttikten sonra telefonun ekranında daha önce yaşamadıkları donma probleminin başladığını söylüyor.

 Seste de sıkıntı var


Bazı kullanıcılar ise Android 4.4.2 KitKat yükledikten sonra telefonlarının zil, alarm ve müzik seslerinde bozulmalar olduğunu, zil seslerinin kendiliğinden değiştiğini ve müzik kalitesinin düştüğünü söylüyor. Ayrıca telefonun hoparlörünün  de eskisi kadar iyi çalışmadığını dile getiren kullanıcılar ahizeden gelen sesin de bozulduğunu dile getiriyor.
 

 Dokunmatik sorunlar


Android 4.4.2 sürümüne yükseltilen bazı cihazlarda da güncellemeden sonra dokunmatik sistemin sorun olmaya başladığı ve telefonun özellikle oyun oynarken bir süre sonra dokunmatik ekranının tepki vermemeye başladığı söyleniyor.
Telefonun dokunmatik hassasiyetinin de kaybolduğunu söyleyen kullanıcılar, başka bir yere dokunulmuş gibi tepki vermeye başladığını söylüyor.
 

 Şarj problemi


Bazı kullanıcılar da zaten çok uzun süre dayanma konusunda hala başarılı olamayan akıllı telefonlarının Android 4.4.2’ye güncellenmesinden sonra şarjın daha az dayandığını söyleyerek “bu iş böyle gitmez kardeş, yok mu eski sürüme dönmenin yolu” dedi.

(Dokunmatik ekranın aksaması, ekranın donması ve şarjın daha kısa süre gitmesi donanım özelliklerinin yetmemesinden olabilir. Bunca yıl bilgisayarlarımızda da aynı sorunu yaşamadık mı? Bilgisayarımız kaldırır mı acaba diye düşünerek oyunlarımızı korka korka yüklemedik mi? En sevdiğimiz oyunu oynarken bilgisayarımız fazla ısınıp donup kalmadı mı? Telefonlarımızda da aynısı oluyor işte alışalım artık buna; zira telefonlarımız artık bilgisayarlarımız gibi RAM, CPU, GPU ve geniş imkanlar tanıyan işletim sistemleri ile donatılmış durumda. Telefonunuz kaldırmayacaksa güncelleme yapmayın!)
 

 Güncellemeden sonra ekran yeşil oluyor


Yine sikayetvar.com sitesinde yer alan şikayetler arasında bir de telefonunu 4.3’ten 4.4.2 sürümüne yükselten kullanıcıların otomatik fotoğraf çekim modunda ekranın yeşile döndüğünü söylemiş (bu arkadaş başka bir şey yapmış olabilir, bununla ilgili bi’ bilgim yok)

 Güncelleme gelmedi

Bu kadar çok sorun yaşandığının bilinmesine rağmen Android 4.4.3 KitKat ile ilgili en çok karşılaşılan şikayet ise güncellemenin gelmemiş olması şikayeti. (KitKat bilmem ne model telefona ne zaman gelecek? Ben filanca kullanıyorum KitKat gelecek mi? Android 4.4.2 arkadaşımın telefonuna geldi, gördüm çok güzel benim telefonuma da gelecek mi? Bıdı bıdı bıdı…)

Sorunlu işte sistem düzeltmeye çalışıyorlar, 4.4.3 çıkacak dedik size ve nasıl olsa Türkiye’ye, çıktıktan aylar sonra falan gelecek. Bekleyin!

 
9
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
1
1
0
0