Android 4.4.3 Sorunları

0
0
0
0
0
Android 4.4.3 Sorunları
Android KitKat’ın uzun süredir beklenen 4.4.3 güncellemesi nihayet Google’ın kendi markası olan Nexus cihazlar için yayınlandı. Ne yazık ki bazı hataların düzeltildiği 4.4.3 güncellemesi düzelttiklerinin yanına yeni hatalar da eklemedi değil.
 
Android KitKat’ın uzun süredir beklenen 4.4.3 güncellemesi nihayet Google’ın kendi markası olan Nexus cihazlar için yayınlandı. Ne yazık ki bazı hataların düzeltildiği 4.4.3 güncellemesi düzelttiklerinin yanına yeni hatalar da eklemedi değil.

Şikayet edilen çoğu problemin çözüldüğü 4.4.3 güncellemesi, WiFi bağlantı sorunu başta olmak üzere pek çok sorunu hala hayatta tutuyor. Ayrıca çok sayıda kullanıcı da rastgele kapanmalardan, Google Play Store hatalarından, 3G problemlerinden ve arama ekranı sorunlarından dert yanmaya başladı.
 

 Kapanma Problemi Düzeldi mi?


Android 4.4.2 kullananlar telefonlarının kimi zaman kendi kendine kapandığını ya da kapanıp yeniden açıldığını söylüyordu. Ne yazık ki aynı şikayetler 4.4.3 güncellemesini yükleyen Nexus 5 ve Nexus 4 kullanıcılarından da gelmeye başladı.

Ayrıca yine bazı kullanıcılar arama ekranında da sorun yaşadığını söylerken eksik ya da hatalı bildirimler, e-mail bildirimleri ve 3G bağlantı problemleri ile elbette batarya tüketim sorunlarının da devam ettiğine dair şikayetler mevcut. Ayrıca az sayıda kullanıcı kamera uygulamasının 4.4.3’ü yükledikten sonra bozulduğunu ve Google Play Store ve BBC gibi uygulamaların çalışmadığını söylemiş. Bu sorunlar ise muhtemelen işletim sistemi dışındaki bir nedenden kaynaklanıyor; zira yaygın bir problem olarak görülmüyor.

Android 4.4.3 güncellemesinin esas büyük problemlerini şöyle sıralayabiliriz:
  • Kişilere erişim - Arama geçmişinde boş beyaz bir ekran çıkıyor ve ne rehberinizdeki kişilere, ne de arama geçmişinize ulaşamıyorsunuz. Ayrıca zaman zaman sizi arayan kişileri de göremiyor, yine beyaz bir ekran ile karşılaşıyorsunuz.
  • Arama sorunu - Klavyenizle bir numara yazmaya başladığınızda kişileriniz görünür oluyor; ancak aramak istediğiniz kişileri arayamıyor ve numara çeviriciden hata alıyorsunuz.
  • Gelen aramalarda arayan kimliği görüntülenmiyor.
  • Gelen aramalar ile kişinin görünme süresi arasında uçurum var.
  • Aşırı batarya tüketimi var.
 

 Bu sorunlar nasıl çözülür?


Android 4.4.3 güncellemesinde var olan bu problemlerin elbette en kesin çözümü Google’ın hataları gideren ufak bir güncelleme daha yayınlaması olacak; ancak cihazınızı, üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakan güvenli modda yeniden başlatarak bu sorunların bir kısmından kurtulabilirsiniz. Google Play sorununu ise cihazınızın ayarlar kısmına giderek Google Play uygulamasının geçmişini temizleyerek kurtulma ihtimaliniz var.

Tabi ki bu yöntemlerle tüm sorunlardan kurtulamıyorsunuz ve maalesef Google, Nexus 5 ve 4’lere başka bir Android 4.4 güncellemesi yayınlamayı düşünmüyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0