Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Şubatta Geliyor

0
0
0
0
0
Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Şubatta Geliyor
Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi yaklaşık 2 hafta önce kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu güncellemenin çıkarılmasının amacı ise Android 5.0’daki bug’ların temizlenmesiydi. 
Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi yaklaşık 2 hafta önce kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu güncellemenin çıkarılmasının amacı ise Android 5.0’daki bug’ların temizlenmesiydi. Ancak 5.0.1 güncellemesi eski sorunları ortadan kaldırırken yeni ve ufak sorunlara neden oldu. Durumu değerlendiren Google, dış basında yer alan haberlere göre Şubat ayında Android 5.1’i kullanıma sunacak. Android 5.1 hakkındaki inceleme yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Alınan bilgilere göre Şubat ayında gelecek Android 5.1, yeni özelliklerin dışında bir çokta iyileştirme içerecek. Buna göre Android 5.1 ile gelmesi beklenen özellikler şöyle:

- İşletim sistemine “Sessiz Mod” eklemesi

- Sistem istikrarı için genel iyileştirmeler

- Geliştirilmiş RAM yönetimi

- Ani uygulama kapanmaları için düzeltmeler

- Geliştirilmiş pil yönetimi

- Sabit Wifi kullanan cihazlarda ortaya çıkan aşırı tüketimin düzeltilmesi

- Kablosuz bağlantıyla ilgili sorunların çözümü

- “Okay Google” fonksiyonu ile ilgili sorunların çözümü

-  Bildirimler sorunun çözümü

-  Bazı cihazlarda rapor edilen ses sorunun düzeltilmesi

-  Diğer geliştirmeler ve değişiklikler

- “Materyal Tasarım” renk paletinde değişimlerAndroid 5.1’in getirilmesiyle yaşanan bütün sorunların çözülmesi hedefleniyor. Android 5.1’in yeni getireceği özelliklere ait açıklama yapılmazken, bu bilgilerinde önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağı iddia ediliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0