• Anasayfa
  • Android
  • ​Google’ın Yeni İşletim Sistemi Android 6.0 M Geliyor

​Google’ın Yeni İşletim Sistemi Android 6.0 M Geliyor

0
0
0
0
0
Google henüz Android 5.0 dağıtımını tam anlamıyla gerçekleştirememişken, Android 6.0 M hakkında ki bilgiler gündeme gelmeye başladı. Google Android 5.0’da kullanıcıların yaşadığı sorunları değerlendirmiş, Andorid 5.1 Lollipop güncellemesi için çalışmalara başlamıştı.

Google henüz Android 5.0 dağıtımını tam anlamıyla gerçekleştirememişken, Android 6.0 M hakkında ki bilgiler gündeme gelmeye başladı. Google Android 5.0’da kullanıcıların yaşadığı sorunları değerlendirmiş, Andorid 5.1 Lollipop güncellemesi için çalışmalara başlamıştı. Önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen güncellemenin detaylı haberini buradan okuyabilirsiniz.

Androidpit’in haberine göre Google yoğun çalışma temposunun dışında, Andorid 6.0 M işletim sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Buna göre Android 6.0 M, Android Lollipop’tan sonraki en büyük güncelleme olacak. Android 6.0 M’nin çıkış tarihi, 2015 yılının Ekim-Kasım arasındaki günleri olarak gösteriliyor. 
 

 Neden M Harfi Kullanılıyor?

Google’ın güncellemelerinde her zaman farklı bir kelime kullanmasına alıştık. Genelde şekerleme isimlerinin kullanıldığı güncellemeler için, bu seferde çeşitli söylentiler bulunuyor. Buna göre kullanıcılar arasında en çok akla gelen isim Marshmallow oldu. Geniş bir kitle Android 6.0 M’nin Android 6.0 Marshmallow olacağını iddia ediyor. Bunun dışında fikir yürüten teknoloji severler M harfinin Milky Bar, Milky Way, M&M's, Mud Cake, Mentos gibi kısaltmalar olabileceğini iddia ediyor.


 

 Android 6.0 M Nasıl Olacak?

2015 yılının sonlarında piyasaya çıkması beklenen Andorid 6.0 M hakkında kesin bilgiler yer almıyor. Ancak yapılan yorumlara göre Android 6.0 M’de büyük değişikliklerin olmayacağı, sadece küçük arayüz değişikliklerinin olacağı tahmin ediliyor. Bunun dışında Material Design'ın ise, Android 7.0 ile değişitirileceği tahmin ediliyor.

Andorid 6.0 M’nin Andorid Auto projesiyle ilgili de önemli yenilikler içermesi bekleniyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Alman otomotiv devlerinin Google’a sınır koyması, Android Auto projesinin geliştirilmesini biraz erteyebilir.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0