Android Cihazlara Çoklu Ekran Özelliği Gelebilir

0
0
0
0
0
​Dün paylaştığımız haberimizde Google’ın Android 5.1 sürümünü dağıtmaya başladığından bahsetmiştik. Şimdilik yalnızca Nexus 6 ve HTC’nin Nexus 9 cihazlarına gelecek olan son sürümle ilgili dikkat çekici bir özelliğin geleceğinden bahsediliyor.
Dün paylaştığımız haberimizde Google’ın Android 5.1 sürümünü dağıtmaya başladığından bahsetmiştik. Şimdilik yalnızca Nexus 6 ve HTC’nin Nexus 9 cihazlarına gelecek olan son sürümle ilgili dikkat çekici bir özelliğin geleceğinden bahsediliyor.

Samsung’un Galaxy S ve Galaxy Note serilerinde var olan çoklu pencere özelliğinin, Android’in son sürümüyle birlikte geleceği söyleniyor. Bunun yapılmasının nedeni ise, artık akıllı telefonların phablet boyutlarda üretilmesi.

Büyük ekranlı telefonlarda, ekranın sadece tek bir işlem için kullanılmasının önüne geçmek isteyen Google, örneğin bir web sitesinde gezinirken diğer yandan WhatsApp’ın kullanılmasını sağlayacak.Android 5.1 güncellemesinin Nexus 6 ve HTC’nin Nexus 9 cihazlarına gelmesinden sonra bu özelliğin Android 5.1’le birlikte gelip gelmediğini görmüş olacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0