Android Cihazlarda Gizliliği Korumanın Yolları

1
0
0
0
0
Android Cihazlarda Gizliliği Korumanın Yolları
Cep telefonlarımız günümüzde artık bir uzvumuz gibi olmaya başladı. O nedenle artık işimiz,  maillerimiz, fotoğraflarımız gibi birçok şeyi cep telefonumuzda saklıyoruz. Bu sakladığımız bilgilerimizin bazıları da başkalarının görmek istemeyeceği cinsten olabiliyor. Peki bu verileri nasıl güvenle saklayabiliriz. Telefonumuza ekran kilidi veya şifre koymak bazen yeterli olmayabiliyor. Bu yazımızda da ekran kilidinin yeterli olmayacağı alanlarda imdadınıza yetişecek uygulamaları aktaracağız.
Cep telefonlarımız günümüzde artık bir uzvumuz gibi olmaya başladı. O nedenle artık işimiz,  maillerimiz, fotoğraflarımız gibi birçok şeyi cep telefonumuzda saklıyoruz. Bu sakladığımız bilgilerimizin bazıları da başkalarının görmek istemeyeceği cinsten olabiliyor. Peki bu verileri nasıl güvenle saklayabiliriz. Telefonumuza ekran kilidi veya şifre koymak bazen yeterli olmayabiliyor. Bu yazımızda da ekran kilidinin yeterli olmayacağı alanlarda imdadınıza yetişecek uygulamaları aktaracağız.

 APPLOCK

Applock kısaca bir şifre koyma uygulaması. Ekran kilidi koymayı sevmeyenler için ideal bir çözüm olarak çıkıyor karşımıza. Kullanımı çok kolay olan bu uygulama sayesinde telefonun tamamına değil de istediğiniz uygulamaya kilit koyuyorsunuz. Uygulamada karşımıza telefonumuzda yüklü bütün uygulamalar geliyor. Hangi uygulamaya kilit koymak isterseniz seçip kilitleyebiliyorsunuz. Birisi tuş kilidinizi açabilse bile sizin görmesini istemediğiniz uygulamalara girmesi imkansızlaşıyor.
 
 Applock uygulamasını indirmek için :

 

 ANDROGNITO


Bazı uygulamalar vardır. İşlevi mükemmel dahi olsa siz onu, çirkin arayüzü sebebiyle kullanmak istemezsiniz. Andrognito uygulaması işte bu bahsettiğim olayın tam tersi. Hem çok güzel bir arayüze sahip, hem de işini hakkıyla yapan bir uygulama. Andrognito cihazınızda gizlemek istediğiniz öğeleri saklarken, görünürlüğü de ortadan kaldırıyor. İçinde gelen "Stealth Mode" seçeneğini kullandığınız zaman, telefonu sizden başka kullanan kimse içeriğe ulaşamıyor. 
 
  Andrognito uyulamasını indirmek için :

 

 Smart Hide Calculator


Aslında bu uygulama biraz işin çakallığında diyebilriz. Adından da anlaşılabileceği gibi hesap makinesi gibi gözüken bu uygulamaya bütün bilgilerinizi saklayabiliyorsunuz. Peki sakladığınız bilgilere nerden ulaşacaksınız? Hemen açıklayalım, uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan hesap makinesine  şifrenizi yazıp eşittir işaretine basıyorsunuz. Karşınıza bütün bilgileriniz geliyor. Burada en önemli etken şifrenizi kolay bulunabilecek birşeylerden oluşturmamak. Çünkü hesap makinesini kullanan birisinin şans eseri, kolay şifreyi bulma ihtimali daha fazla olacaktır.
 
 Smart Hide Calculator uygulamasını indirmek için :

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0