Android İçin Arkadaşlık Uygulamaları

1
0
0
0
0
İletişimsiz bir hayat düşünmek mümkün mü? Bizler  arkadaşlarımız ve ailemizle iletişim halinde olmadan yaşamın tatsız tuzsuz olacağından yakınan insanlarız.
İletişimsiz bir hayat düşünmek mümkün mü? Bizler  arkadaşlarımız ve ailemizle iletişim halinde olmadan yaşamın tatsız tuzsuz olacağından yakınan insanlarız. Günümüzün parlayan yıldızları Android telefonlarla da en hızlı ve kolay şekilde iletişim kurmanın formüllerini bulmuş bulunmaktayız. 

Son bir yılın en çok kullanılan arkadaş bulma ve iletişime kolayca geçmeyi sağlayan uygulamalardan bahsedeceğiz. Bunlardan ilki ve en yaygın olanı Whatsapp Messenger'dır.Whatsapp Android telefonunuzun internet veri paketi veya aboneliğini varsa kolayca kullanacağınız insanlar arasındaki en popüler  uygulamadır. Mesaj resim ses video konum ve kişi bilgilerinizi paylaşmak mümkün olan bir uygulamadır. Telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerin de whatsapp hesabı bulunuyorsa hemen iletişime geçmeniz mümkündür.
 
Arkadaşlarınızı bulma ve hemen iletişim halinde olmanızı sağlayacak bir diğer uygulama da Skype ‘dır. Microsoft’un bir parçası olan Skype dünyanın neresinde olursanız olun aileniz arkadaşlarınız iş arkadaşlarınız hatta müşterilerinizle dahi kolayca irtibat kurmanızı sağlayan bir uygulamadır. Sesli ve görüntülü çağrı özelliği bulunmaktadır. Anlık mesajlaşma uygulamasını da kullanabilirsiniz. Skype üzerinden bir olayı anlatmak iş arkadaşlarınızla toplantı yapmak doğum günü kutlamak bile mümkündür.

Facebook Messenger da Android işlemcisinin büyük uygulamalarındandır. Karşınızdaki kişiyle doğrudan görüşmenize kısayol oluşturan bu uygulama grup kurma özelliğine sahiptir. Android için sesli arama özelliği getirilmiştir. 


 
Kullanabileceğiniz bir diğer uygulama Viber'dir. Ücretsiz olan bu uygulamadır ve internet bağlantısı üzerinden çalışmaktadır. Yani internet üzerinden ücretsiz arama ve mesajlaşma gerçekleştirebiliyorsunuz. Viber uygulamasıyla yüklü faturalardan kullanacaksınız çünkü internet bağlantısı olan yerde hd ses kalitesindeki aramalarınızla rahatça iletişimde olacaksınız. Androidinizin 2,0 üzerinde olması gerekmektedir sadece.

Tango uygulaması da androidler için kullanılan popüler bir uygulamadır.2009'da fikir aşamasında olup 2010'da tamamen uygulamaya geçen iletişim tabanlı bir uygulamadır yine. Ücretsi bir uygulama olan tango Viber gibi internet bağlantısının mevcut olmasını isteyen bir uygulamadır. Telefonunuza bu uygulamayı indirip hesabı oluşturduktan sonra rehberinizdeki kişileri senkronize ettikten sonra artık iletişim kurmak sizin elinizdedir. Görüntülü arama sesli arama ve Chat özelliği bulunmaktadır. Ayrıca arama geçmişini de gösterir.

Alternatif whatsapp uygulaması adıyla anılan bir uygulama daha vardır o da Line' dır. Bu uygulama da internet üzerinden ücretsiz kullanılıp sesli arama fotoğraf ve video paylaşma özelliğine sahiptir. Arkadaşlarınızla iletişim kurabilmeniz için karşı tarafta da mutlaka kurulu olması gereklidir. İnternet ve 3G ağına bağlı olduğunuzda direkt arama yapabiliyorsunuz ve operatörünüzden herhangi bir ücret de gitmemektedir. Ayrıca mesajlaşırken eğlenceli resimli ikonlar kullanabiliyorsunuz.
 
Bir diğer uygulama Chaton'dur. Chatonu kullanabilmek için arkadaşınızın samsung numarasını cep telefonu numarasınıe-posta adresini ve bunun gibi bilgileri eklediğimizde arkadaşlarımız listemizde çıkıyor ve daha sonra istediğimiz işlemleri yapabiliyoruz. Hareketli mesaj fotoğraf çekip gönderme video gönderme sesli mesaj gönderme takvim ve rehber bilgelerini paylaşma özellikleri bulunmaktadır.Bahsedeceğimiz son uygulamalardan olan Nimbuzz Messenger ise MSN, GTalk, Facebook Chat, Yahoo Messenger gibi uygulamaların hepsine aynı anda bağlanmanızı sağlamaktadır. Bütün arkadaş listenizle paylaşım ve chatta bulunabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulamayı kullanabilmek için önce Nimbuzza üye olup ardından internet bağlantısı olan her yerde kullanmanız mümkün olacaktır.  

Nimbuzzla hemen hemen bütün özellikleri benzer olan anlatacağım son uygulama ise Ebuddy programıdır. Ebuddy Aim Yahoo MsnMessenger’da oturum açmanızı sağlar. Bu uygulamada sadece iletişim değil ekranın sol kısmında YouTube da günün videolarını izlemek ve konser biletlerinden haberdar olarak can sıkıntınızı gidermeniz de mümkündür.

Telefonlarımızda bu uygulamaları kullanmadığımız sürece sadece telefondan öteye gitmeyen bir cihaza sahip olduğunuzu unutmayınız. Teknolojinin nimetleridir bunlar ve keşfedip kullanmak size kalmıştır.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0