Android L İçin Kritik Tarih 15 Ekim

0
0
0
0
0
Android L İçin Kritik Tarih 15 Ekim
Android L'nin  yenilenen beta versiyonları ile birlikte artık net tarihler de gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Basında yer alan açıklamalara göre tanıtım 15 Ekim'de.
Android L kapsamında sektöre yayılacak olan Android Auto, Chromecast, Android Wear gibi platformlarda, geliştiricilik kapsamında sona yaklaşıldı. Google, ABD Yüksek Mahkemesi ile olan sorunlarını halletmiş olacak ki, artık tüm dikkatini Android L'ye yoğunlaştırmış durumda. Sadece Android L değil, Android Wear ve Android Auto gibi farklı platformlarda da bu yıl ürün yelpazesini genişletecekler. 

Google Android L'yi geliştirirken, girişimcilik konusunda da geri adım atmıyor. Farklı ülkelerde girişimcilik ve yazılımcılık akademilerinde, Android L ve diğer platformların geliştirilmesine katkı sağlayacak beyin gücünü kendisi sağlayacak.

  Google-Audi İş Birliği

Sürücüsüz araç geliştirme konusunda Audi ile çalışan Google, dışa kapalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Android Auto için, bir uygulamadan öte "akıllı otomobil" ütopyası olarak bahsedebiliriz. 

Google'un iyi tepkiler aldığı cihazı Nexus ile ilgili nasıl bir strateji yürüttüğü henüz bilinmiyor. Hem Türkiye hem de dünya basınında Nexus 6 müjdesi verilirken, şimdi de Nexus X dedikoduları yayılmaya başladı. (dedikodu demek ki sadece görümceler, eltiler arasında yapılmıyormuş) 

Android L ile müjdelenen ve Audi ile geliştirdiğini söyleyebileceğimiz Android Wear ise, şu an için kendini pek göstermiyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0