Android Saatiniz Sesli Komut İle Telefonunuzu Bulacak

0
0
0
0
0
Android saatlerinizi size daha da kullanışlı hale getirecek uygulamalar gelmeye devam ediyor.
Acil bir işiniz vardır, evden hemen çıkmanız gerekir. İşte o anda bütün gün elinizin altında olan telefonunuzu bir türlü bulamazsınız. 

Hayatımıza giren hemen hemen her türlü cihazın artık akıllı olması bu tarz küçük sorunları ortadan kaldıracak. Android saatinizde bulunacak Android Device Manager sayesinde, telefonunuz yerini rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Ses komutunuz ile saatinize vereceğiniz talimat, uygulamayı harekete geçirecek ve telefonunuzu rahatlıkla bulmanızı sağlayacak. 

Saatiniz ile telefonunuzu bulmak için '' Ok Google. Start. Find my phone (Pekala Google. Başla. Telefonumu bul)'' ya da daha telefonunuzla bağlantı kurması için uygulamanın menüsünden ''Find my phone (telefonumu bul)'' ayarını seçebilirsiniz. 

Komutunuzdan sonra aktif olan uygulama cihazınızın ses düzeyi en son seviyede olacak şekilde çalıyor (saatiniz kapsama alanının dışına çıkmadığı sürece).Uygulamanın geliştiricileri bu özellik hakkında şöyle söylüyorlar; ''yaptığımız bu yenilik oldukça basit, gereksiz görülebilir ve Bluetooth'un sağladığı kapsama alanı az gelebilir. Ancak tüm bildirimlerinizi kontrol edebileceğiniz, birçok kolaylık sağlayan özellik ile Android saatiniz, telefonunuzu kıyafetlerinizin cebinde, yastığınızın altında, yada diğer odalarda unutmanızı sağlayacak''. 

Google yeni özelliğin birkaç hafta için tüm Android kullanıcılarına sunulacağını açıkladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0