Samsung Telefonlarda Öne Çıkan 10 Özellik

1
0
0
0
0
​Android tabanlı telefonlardaki bazı özelliklerden çoğunuzun haberi yoktur. Şimdi size sırayla bu özelliklerden bahsedelim.
​Android tabanlı telefonlardaki bazı özelliklerden çoğunuzun haberi yoktur. Şimdi size sırayla bu özelliklerden bahsedelim.
 

 Uygulamaları ve dosyaları, telefonları birbirlerine tokuşturarak paylaşabilirsiniz


Android cihazlardaki Beam özelliği sayesinde, bir dosyayı iki cihazın NFC özelliğini açık olacak şekilde paylaşabilmek için cihazları sırt sırta olacak şekilde tokuşturup gönder butonuna basın.


 

 Avucunuzu kullanarak telefonunuzu sessize alın ya da ekran görüntüsü alın


Telefonunuzun markası eğer Samsung’sa, gelen bir çağrıyı elinizi telefonun üzerinden geçirerek susturabilir, ya da ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Palm Motion’un açık olduğuna emin olmak. Bunu da Settings > My Device > Motions and Gestures > Palm Motion menüsünden altif hale getirebilirsiniz.


 

 Fotoğraf ve videolarınızı filmlere dönüştürün


Android işletim sistemli telefonunuz eğer 4.3 ve üzeriyse, fotoğraflarınız ve videolarınızla kısa filmler oluşturabiliyorsunuz.

Bunu yapabilmek için önce Google+ uygulamasına girip ayarlardan Auto Backup’ı açın, böylelikle her çektiğiniz fotoğraf Google+ da gizli bir dosya içerisinde yedeklenecek. Sonra “Fotoğraflar” kısmının en üst tarafındaki video kamera ikonuna tıklayıp filmde kullanmak istediğiniz dosyaları seçin. Daha sonra müzik ve temayı belirleyin, ardından kalan kısmı Google+ halledecektir.


 

 Renkleri ters çevirin


Telefonunuzun Settings -> Accessibility -> Negative Colors ayarını yaptıktan sonra telefonunuzun menü renklerini tersine çevirebilirsiniz.


 

 Şarjınızla ilgili detaylı bilgi edinin


Batarya uygulamalarını kullanmayıp yine de bataryanızla ilgili bilgi almak istiyorsanız *#0228#’i çevirerek pil durumunuzla ilgili detaylı teknik bilgiyi edinebilirsiniz.


 

 Cihazınızdaki açık olan tablara ulaşın


Eğer Chrome ile giriş yaptıysanız tüm açık olan sayfalara erişebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için “Other Devices”a basmanız gerekiyor. 


 

 Ekrana bakarak telefonunuzun aktif olmasını sağlayın


Sadece Samsung cihazlarında kullanılan bu özellik, gözleriniz telefondayken ekranın parlak kalmasını sağlıyor. Bunu yapabilmeniz için Settings > Smart Screen > Smart Stay’e basarak aktif hale getirmeniz gerekiyor.


 

 İnternet paketinizi ne kadar kullandığınızı kontrol edin


Android kullanıcıları, belirli bir data kullanımına geldiğinizde uyarı alabilir ya da data kullanımını durdurmasını isteyebilir. Bunu yapabilmeniz için gereken tek şey ayarlardan Data Usage’e girmek.


 

 Kilit ekranınızda iletişim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz


Ayarlar > Ekran ayarlarına girerek kilit ekranınızda görüntüleyebildiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. 


 

 Gizli Android’i bulmak


Settings > About Device kısmına gelerek Android Version’u seçin. Telefonunuzun versiyonuna göre bir imaj çıkacak. Örneğin Android versiyonunuz KitKat ise K çıkacak.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0