• Anasayfa
  • Android
  • Bu Taktiklerle Telefonlarınız Daha Hızlı Şarj Olacak

Bu Taktiklerle Telefonlarınız Daha Hızlı Şarj Olacak

7
2
2
0
0
Bu Taktiklerle Telefonlarınız Daha Hızlı Şarj Olacak
​Akıllı telefonların pilleri çoğu kullanıcı tarafından hala yetersiz bulunur. Bu nedenle cihazların kısa sürede şarj edilmesi günden güne daha önemli bir hale geliyor. Şimdi Android kullanıcıları için daha hhızlı olarak şarj edebilecekleri bazı püf noktalarından bahsedeceğim.
Akıllı telefonların pilleri çoğu kullanıcı tarafından hala yetersiz bulunur. Bu nedenle cihazların kısa sürede şarj edilmesi günden güne daha önemli bir hale geliyor. Şimdi Android kullanıcıları için daha hhızlı olarak şarj edebilecekleri bazı püf noktalarından bahsedeceğim.

Zamanın önemli olduğu zamanlarda bilgisayara bağlı olarak şarj etmek, aslında çok akıllıca değil. Çünkü elektrik üzerinden şarj ederseniz çok daha hızlı bir şekilde cihazınız şarj olacaktır.

Mobil cihazlarda şarjın yapıldığı sırada uçuş modunu aktifleştirdiğiniz zaman enerjiye olan ihtiyacınız da minimum hale gelecek. Bu da kablosuz erişim, 3G, çağrı gelmesi, mesaj gönderip alma gibi aktiviteleri kısa bir süreliğine yapamayacağınız anlamına geliyor. Bu durum, size çok kısa bir şarj süresinde, birkaç saat de olsa ek kullanım getirebilir.

İşinize yaramadığı zamanlarda GPS, Bluetooth, NFC, Wi-Fi gibi özelliklerin hepsini kapatın. Eğer bu uygulamaların açık olmasını bu zamana kadar umursamadıysanız, artık şarjınızın ne kadar uzun süre gideceğini kendiniz fark edeceksiniz.

Mesela önemli bir e-posta bekliyorsunuz ve bu nedenle telefonunuzu uçuş moduna getirmediniz. O zaman içinizdeki “telefonu sürekli kontrol etme” güdüsünü yok edin ve telefonunuza bir süre dokunmayın. Çünkü ekran kullanımı, telefonların en büyük enerji tüketen faaliyetlerinden bir tanesidir.

Bu saydığımız özelliklerden muhakkak bildikleriniz ve bunları uyguladıklarınız vardır. Fakat bir tanesini bile yapmıyorsanız, denemeye başladıktan sonra şarjın daha uzun süre gittiğini göreceksiniz.
7
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
2
0
0