General Mobile Discovery'e KitKat Nasıl Yüklenir?

1
1
1
0
0
General Mobile Discovery'e gelen Android 4.4 KitKat sürümünün telefona nasıl kurulacağını anlattık.
Uzun süredir General Mobile Discovery Android 4.4 KitKat sürümünün gelip gelmeyeceği tartışılıyordu. Nihayet bugün General Mobile firması General Mobile Discovery'e resmi olarak Android 4.4 KitKat sürümünün geleceğini belirtti ve beta testlerine başladı. General Mobile Discovery, Android 4.4 KitKat versiyonunun betasına katılmak ve bu konu ile ilgili olarak daha fazla detay için buraya tıklayınız. 
- İlk etapta burada ki adresten General Mobile Discovrey'nin Android 4.4 KitKat Beta sürümünü indirmeniz gerekiyor. Bunun için sol tarafta ki kutucuğa mail adresinizi yazmanız yeterli olacaktır.

- Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra General Mobile tarafından yazmış olduğunuz mail adresine bir mesaj gönderilecek. Bu mesajı aldıktan Androdi KitKat 4.4 beta sürümünü kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey telefonunuzda ki dosyaları yedeklemek olmalı. Aksi taktirde oluşacak bir hatada tüm dosyalarınız silinecektir.

- Dosyalarınızı yedekledikten sonra eğer ki telefonunuzun şarjını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ki telefonunuzun sarjı %50'den azsa telefonunuzu sarj etmeniz mantıklı bir seçim olacaktır. Güncelleme esnasında telefonunuzun sarjı biterse dosyalarınız zarar görebilir.-  Bu işlemlerden sonra Android 4.4 KitKat sürümünü kurma işlemine geçebilirsiniz. Bilgisayarınızdan indirdiğiniz Kitkat güncelleme dosyasını "Download" yani "Dahili Depolama" kısımına aktarın. Ya da direk olarak dosyayı telefonunuzdan  indirirseniz otomatik olarak dosya bu dizine gelecektir.- Daha sonra menü de yer alan "Sistem Güncelleme" kısımına gelin ve buradan "Yerelden güncelleme paketini seçin" yazısına tıklayın. Bu işlemin ardından indirmiş olduğunuz ve Download klasöründe yer alan Android 4.4 Kitkat güncellemesi dosyasını seçin ve "Güncelle" diyin.

- Bu işlemin ardından otomatik olarak güncelleme yapılacak ve telefonunuz yeniden başlayacaktır. Kitkat'ı yüklemenizin ardından telefonunuzun ilk açılışı 3-5 dk arası bir zaman almaktadır. Ancak bu yalnızca ilk açılış için geçerli bir durum.


Tüm bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde telefonunuz sorunsuz bir şekilde Android 4.4 KitKat sürümüne yükselecektir. Ancak henüz beta aşamasında olduğu için bazı hatalar ortaya çıkabilir bu ihtimali göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca kesinlikle ve kesinlikle güncelleme işleminden önce yedek almanız gerekiyor. Beta aşamasında oluşacak bir sorun ile birlikte tüm dosyalarınızı kayıp etme ihtimaliniz bulunuyor. Bu nedenle General Mobile firması da ısrarla yedek almanız gerektiğini belirtiyor.
 
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0