• Anasayfa
  • Android
  • HTC One M9'da Ekran Görüntüsü Almanın 3 Farklı Yolu

HTC One M9'da Ekran Görüntüsü Almanın 3 Farklı Yolu

0
0
0
0
0
Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan ekran görüntüsü almanın HTC One M9 ve Android telefonlar için 3 farklı yolunu açıkladık.
Bir akıllı telefonun en merak edilen özelliklerinden bir tanesi kesinlikle ekran görüntüsünün nasıl alındığıdır. Bazı akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça zorlayıcı olabiliyor.

Belki önemli bilgileri kaydetmek için, saçma sapan mesajlaşmaları saklamak için ya da arkadaşınızın Snapchat’e atmış olduğu utanç fotoğrafları şantaj amaçlı telefonda bulundurmak gibi bir çok nedenden dolayı hemen hemen her gün ekran görtüntüsü alıyoruz. Aslında ilk başta bakıldığında önemsiz gözüken bu özelliğin gerçektende önemli bir özellik olduğunu tekrarlamakta fayda var. Bu nedenden dolayı piyasadaki her telefonun en azından bir tane de olsa ekran görüntüsü almak için kısayolu bulunuyor.

Fakat HTC’nin telefonlarını kullananlar için ekran görüntüsünü almanın birden fazla yolu var diyebiliriz. Bu markanın hangi telefonunu kullandığınıza göre değişen bu ekran görüntüsü alma kombinasyonları, HTC One M9’da 3 farklı şekilde karşımıza çıkıyor.
 

 Güç tuşu + Ana ekran tuşu:



İlk olarak HTC’nin çoğu telefonu için geçerli olan en yaygın kullanıma sahip olan bu yöntemden bahsedeceğiz. Güç tuşuna ve ana ekran tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü almak oldukça kolay gibi gözüküyor. İlk olarak güç tuşuna bir süre basılı tutuyoruz ve daha sonra ana ekran tuşuna tıklamamız yeterli oluyor. Böylece ekranımızın görüntüsünü almış oluyoruz.
 

 Güç tulu + Ses alçaltma tuşu




HTC akıllı telefonlarında 2. ekran görüntüsü alma yöntemi ise tek elle kullanıma daha açık gibi gözüküyor. Ayrıca bu özellik çoğu Android cihazı için geçerli sayılan bir yöntem. Güç ve ses alçaltma tuşuna aynı anda basarak, ekran görüntüsü alınıncaya kadar basılı tutuyoruz. Ekranda, aldığımız görüntünün küçük bir ön izlemesi çıkınca tuşları serbest bırakabiliriz. Ekran görüntümüz alındı demektir.
 

 Hızlı ayarlar menüsü


HTC’nin en yeni telefonu olan HTC One M9’da hızlı ayarlar menüsü bizlere ayarlara kolay bir ulaşım sağlıyor. Bildirim merkezini aşağıya çekerek ulaşbileceğimiz bu hızlı ayarlar sayesinde bir çok ayara kolayca ulaşabiliyoruz.

Telefon ilk açıldığında bu menü de ekran görüntüsü almamızı sağlayan buton bulunmamakta.Bu butonu hızlı ayarlarda bulunan düzenleme tuşu sayesinde, kısayollara ekleyebiliyoruz.

İstediğimiz zaman direkt olarak bildirim merkezinde ki hızlı ayarlar sayesinde kolayca ekran görüntüsü alabiliriz. 

Kaynak: DigitalTrends
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0