• Anasayfa
  • Android
  • Kaybolan Android Telefonu Google Arama Sonuçlarından Bulmak

Kaybolan Android Telefonu Google Arama Sonuçlarından Bulmak

0
0
0
0
0
Google, kullanıcıların kaybettiği Android işletim sistemli akıllı telefonların yerininin kolaylıkla bulunabileceği bir sistem geliştirdi.

Bazen dalgınlık sonucu telefonunuzu bir yerde unutabilirsiniz (ki bu çoğu kişinin başına gelmiştir) ya da telefonunuzu çaldırabilirsiniz. Tüm bunları düşününce insanın gerçekten siniri bozuluyor. Google, kullanıcıların buna benzer bir sorun yaşaması halinde Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun yerini bulabileceğiniz bir sistem geliştirdi.

Kullanımı ise oldukça basit: Google’ın arama sayfasını açıp ‘telefonumu bul’ yazıyorsunuz. Arama sonuçlarında ilk sonuç olarak telefonunuzun tam konumu çıkıyor. Sonra da açılabilir menü üzerinden telefonunuzun zil sesini çaldırabilir ya da farklı bir işlem uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için öncelik olarak Google uygulamasının son sürümünün cihazınızda kurulu olması gerekiyor. Ayrıca internet tarayıcısına da Google hesabıyla giriş yapmalısınız.Daha önce telefonu bulmak için Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanıyorduk fakat bu işlem biraz daha kolay gibi görünüyor.

Google, geçen ay da Android Cihaz Yöneticisi’ni Android Wear’a getirmişti. Bu işlem, çalıntı olan telefonu bulmak için pek elverişli değil. Çünkü Bluetooth üzerinden bağlantı kurularak telefonun yeri tespit ediliyor, bu yüzden akıllı telefonla akıllı saatin birbirinden çok fazla uzak olmaması gerekiyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0